Pátek 14. května. Svátek má Bonifác.

Mladí lidé chtějí více spořit, v ČMSS nyní s prémií 2000 Kč

03.09.2018 12:09 Tisková zpráva: Českomoravská stavební spořitelna

Zájem o spoření mezi mladými klienty letos výrazně roste. Důvodem jsou nová legislativní opatření, která mj. u zájemců o úvěr na bydlení požadují více vlastních úspor. Podle průzkumu ČMSS je zájem o stavební spoření největší právě mezi mladými lidmi. ČMSS chce tento zájem nyní podpořit prémií 2000 Kč za uzavření spořicí smlouvy.

Za silným letošním nárůstem zájmu o stavební spoření je především nárůst počtu mladých střadatelů. „Vidíme, že největší zájem je mezi mladými do 29 let, zároveň je atraktivita stavebního spoření největší za posledních 7 let. Mladí se navíc chovají odpovědně, vědí, že budou v budoucnu potřebovat nějaké vlastní úspory,“ vysvětlil místopředseda představenstva ČMSS Jochen Maier.

Zájemci o úvěr musejí od letošního roku mít naspořeno alespoň 20 % z ceny nemovitosti. „Pořízení vlastního bydlení proto pro mladé lidi nebude tak dostupné jako dřív. Chtějí na to být připraveni, a to se odráží v nárůstu zájmu o stavební spoření,“ dodal Maier. ČMSS v prvním pololetí zaznamenala nárůst počtu nově uzavřených smluv o 43 %, z téměř 100 tisíc nových smluv tvoří téměř polovinu spoření pro mladé klienty.

Od září připravila ČMSS pro mladé klienty zvýhodnění ve formě prémie za uzavření smlouvy v maximální výši 2000 Kč. Odměna je určena pro klienty ve věku od 18 do 35 let a představuje stoprocentní slevu z poplatku za uzavření smlouvy. Po započítání této prémie a státní podpory tak výnos ze stavebního spoření dosáhne při ideální měsíční úložce 3,5 % ročně. Kromě této nabídky nadále zůstává v platnosti i možnost ukončit spořicí smlouvu bez jakýchkoli sankcí již po třech letech spoření.

„Předpokládáme, že zájem o spoření ze strany mladých bude i nadále pokračovat a přispěje k nárůstu celého trhu. Přichází k nám stále více klientů, kteří dosud nikdy nespořili. Trh by tak letos vzrůst minimálně o 15 %, stavební spořitelny by měly uzavřít mezi 450 a 500 tisíci novými smlouvami,“ uzavřel Jochen Maier.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *