EUR 24.690

USD 25.440

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.690

USD 25.440

24. 04. 2020

0 komentářů

Subjekty:
M&M reality

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

 

OSTRAVA, 24. 4. 2020 – Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality. 


„Mám z toho ohromnou radost. Po letech, kdy jsme výrazně rostli u nás v Česku, přišla doba, kdy se musíme zase posunout dál. Spojením s Arca Capital vzniká hráč nadnárodního významu s úžasným propojením společných synergií, což je skvělou zprávou hlavně pro naše klienty,“ říká k tomu Petr Morcinek, stratég rozvoje holdingu M&M Reality a jeho dosavadní majoritní vlastník.
Už v roce 2018 skupina M&M Reality překonala dvoumiliardový obrat. Její loňské tržby pak činily 2,5 miliardy korun. Společnost za jediný rok prodala přes 16 tisíc nemovitostí a zprostředkovala více než 10 tisíc hypotečních úvěrů v celkovém objemu 10,1 miliardy korun.
„Výsledky, kterých jsme dosáhli v rámci tuzemského trhu, jsou skvělé. Rostli jsme i přes stagnaci hypoték a jiné problematické momenty, které trh s nemovitostmi v minulosti ovlivňovaly. Díky novému silnému partnerovi se teď naše společnost posouvá k novým výzvám,“ pokračuje Petr Morcinek.
Jednou z nich je vstup na další evropské realitní trhy. Pro ten slovenský vzniká nová realitní síť M&M Reality Slovakia. Půjde ale i o větší podíl na developerských aktivitách a možnost působení i v oblasti hypotečních úvěrů a pojištění. Arca Capital má v tomto segmentu jedno z nejsilnějších postavení díky společnosti Finportal, ve které je významným akcionářem a která je druhým největším subjektem na slovenském trhu finančního zprostředkování.  „Vzájemná spolupráce nově vzniklé realitky M&M Reality Slovakia a společnosti Finportal umožní jedinečné řešení pro klienty a jejich specifické potřeby, a to zdaleka ne jen v rámci realitních obchodů,“ konstatuje předseda představenstva společnosti Arca Investments, a.s., Rastislav Velič.
Arca Capital podniká již více než 20 let na trzích v CEE regionu s každoročním nárůstem aktiv, jejichž tržní hodnota v letošním roce dosáhla  více než 2,3 miliardy EUR. Aktivní je v sektorech, jako jsou real estate, energetika, výroba, zemědělství, potravinářský maloobchod, zdravotnictví, finanční služby, IT či cestovní ruch. Vedle zmíněné společnosti Finportal je Arca Capital také akcionářem rakouského nemovitostního holdingu Vienna Estate a vlastní podíl v soukromé rakouské bance Wiener Privatbank. Právě zmiňovaná odvětví realit a finančního zprostředkování jsou ta, která svým 47,5% podílem v M&M Realitách Arca posílí.
Vzájemné synergie mezi Arca Capital a M&M Reality přinesou klientům na českém a slovenském trhu jedinečné a komplexní služby.  A to jak v oblasti nemovitostí, tak i v oblasti správy jejich osobních financí,“ dodává člen předsednictva Arca Investments, a.s., Juraj Dvořák. 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Rekonstrukcí staršího bytu se dá ušetřit až 15 % oproti koupi novostavby

Za posledních šest let cena nemovitostí rapidně vzrostla. Ceny bytů v období 2015–2022 vzrostly o 110 %, u rodinných domů o 100 %. Otázkou pro investory tak zůstává, co se vyplatí více. Analýza společnosti Silverline Real Estate ukazuje, že pořízení bytu před rekonstrukcí může být za současných podmínek na trhu trefou do černého. V atraktivních lokalitách je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 09. 2022

Komentář: Obleva na zamrzlém realitním trhu?

Neprodává se, obchody váznou. Inzerátů nabízejících reality přibývá. I když došli kupující, prodávající nechtějí slevit. Kdo prodat musí a chce to zrychlit, je nucen ustoupit, snížit cenu. Realitní obchody zamrzly. Ve světle všeobecné nejistoty a inflačních očekávání převládá neochota prodávat.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.