EUR 24.700

USD 22.902

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 22.902

MPSV připravuje druhý ročník Fóra rodinné politiky s podtitulem „Budoucnost české rodiny“

 

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje již druhý ročník Fóra rodinné politiky, tentokrát s podtitulem „Budoucnost české rodiny“. Akce se bude konat ve dnech 14. až 15. května 2019 v brněnském hotelu Cosmopolitan Bobycentrum při příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Dvoudenní událost s několika desítkami workshopů zahájí ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Součástí fóra bude také řada doprovodných akcí, jako například ocenění vítězů soutěže Pečující roku, kterou MPSV pořádá letos poprvé.

Loading 


„Když se daří rodinám, daří se i celé zemi. Ostatně ty nejúspěšnější státy světa se vyznačují právě kvalitní prorodinnou politikou. Podporu rodin tedy vnímám jako klíčovou i pro budoucnost České republiky. Připravuji proto prorodinný balíček, který by ji měl posunout o pořádný kus dál. Jakýkoliv pozitivní vývoj hodně ovlivňuje i veřejná debata. Jsem proto moc ráda za každou akci, která zvyšuje povědomí o této problematice a je mi velkou ctí, že mohu letos zahájit už druhý ročník Fóra rodinné politiky,“ uvedla ministryně Jana Maláčová.
Záměrem této mezinárodní akce je vyvolat a podpořit otevřenou debatu týkající se cílů a zaměření rodinné politiky v České republice do budoucna. Nízká porodnost, stárnutí populace, vysoká nestabilita rodin, propad životní úrovně spojený se založením rodiny a změny struktury rodin, to jsou aktuálně ty největší výzvy rodinné politiky. V rámci workshopů budou představovat svou činnost, diskutovat možná opatření a případně se pokusí najít nové příležitosti a řešení pro výzvy rodinné politiky zástupci politické reprezentace, státní správy, sociální partneři, vědecké instituce, neziskové organizace, reprezentanti krajů, měst a obcí, zástupci firem a podnikatelských subjektů a dalších aktérů aktivních v podpoře rodin.
Svou účast přislíbili zahraniční ministři, četní poslanci a přední odborníci z oblasti demografie, sociologie, ekonomie, psychologie i pedagogiky či zástupci relevantních mezinárodních organizací. V rámci celé akce se uskuteční 15 workshopů a jeden hlavní politický panel. Témata pro diskuze jsou vybrána tak, aby pokrývala celé spektrum aktuálních otázek rodinné politiky. Mezi tato témata patří například:

  • Jak zajistit důstojné důchody v zemi s nízkými mzdami
  • Péče jako neviditelná práce – jak na podporu sendvičové generace
  • Legislativní novinky z ČR a EU
  • Dopady nedostupného bydlení na mladé rodiny
  • Slaďování rodinného a pracovního života jako výlučné téma bílých límečků
  • Snižování gender pay gap jako jedno ze stěžejních témat rodinné politiky

Součástí akce bude také vyhlášení výsledků soutěže Pečující roku. Tu MPSV pořádá letos poprvé a jejím cílem je ocenit konkrétní neformální pečující a poukázat na jejich zkušenosti a příběhy z praxe. Ocenění převezmou vítězové jednotlivých kategorií z rukou ministryně Jany Maláčové.
Fóra rodinné politiky se bude moci zúčastnit až 300 zájemců z řad odborné veřejnosti. Více informací naleznete na internetových stránkách http://www.forumrodina.mpsv.cz/.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Holčička v okně - chudoba - bydlení

Nový přídavek na bydlení může zkomplikovat dostupnost bydlení

V oblasti dávek na bydlení chystá ministerstvo práce a sociálních věcí velké změny. Od roku 2021 by měl být zrušen příspěvek na bydlení a doplatek na bydlení. Nahradit by ho měla jedna dávka, a to přídavek na bydlení. Jenže tato změna by mohla podle aktuální studie zhoršit situaci u lidí v hmotné nouzi, ale i u nižší […]

Text: Monika Lukešová

10. 07. 2019

Lidé v bytové nouzi dostanou novou šanci. Pražané mají ale smůlu

Chudí lidé z ubytoven, azylových domů či z ulice musí nejprve bydlet, aby mohli řešit své další problémy s dluhy či nezaměstnaností. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) proto na projekt Housing First vyčlenilo 150 milionů korun. Praha si ale zatím musí poradit s vlastními prostředky.

Text: Jana Zámečníková

12. 02. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *