Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

MYSLBEK OČIMA AUTORA ING. ARCH. HÖLZELA „Pokud chodím po Praze, vědomě volím cesty kolem.“

26.10.2015 11:10 Tisková zpráva:

„Parcela Myslbek byla prázdná od roku 1936, zbouraly se domy pro stavbu Union banky, pak válka, pak nic. Na parcele se procvičili všichni čeští architekti jako studenti nebo architekti různých investorů. Každý tedy věděl, co na té parcele má stát. Také proto jsme obdrželi tolik reakcí poté, co jsme soutěž vyhráli a začali stavět. Nejhorší moment byl, když naši nedokončenou stavbu napadl v Hovorech z Lán Václav Havel. Od té doby všichni novináři o Myslbeku psali „…, který napadl…“. Já jsem mu zrovna projektoval rodinnou hrobku (po smrti Olgy), a tak jsem s ním často mluvil. Pak mi napsal: „Kdybych věděl, že jste architektem Myslbeku, otřel bych se o jiný barák,“ vzpomíná architekt Zdeněk Hölzel a dodává: „Dalším zajímavým momentem bylo určitě jiné myšlení Francouzů, kteří byli investory a dodavateli zároveň. Francouzsky umím dobře a měl jsem pocit, že je znám, ale myslí jinak než my. Milují změnu. Nezajímá je tolik pravdivost ustrojení domu, jako povrch.“ Hölzel odtajňuje, že se v rámci projektu Myslbek inspirovali doslova, kde se dalo, ale měli výhodu v tom, že polovinu času projektovali v Paříži, kde takové stavby již stály. Když se nyní podívá na Myslbek stojí si za tím, co řekl za jeho tvůrce v jednom z rozhovorů již v minulosti. „Líbí se nám čím dál víc, má na Příkopech své místo. Podobný dům v Praze není a škoda, že není tak ceněný. Pýchu cítí každý architekt. Pokud chodíme po Praze, vědomě volíme cesty kolem. Praha je různorodé město uliček a paláců, chtěli bychom, aby se na Myslbeka vzpomínalo jako na důstojného zástupce pražské architektury 90. let.“

Komerční nemovitost Myslbek o rozloze 17 000 metrů čtverečních má 6 nadzemních podlaží a 4 podzemní podlaží, která slouží jako parkoviště s 324 parkovacími místy. Značná flexibilita tohoto objektu se odráží především ve skutečnosti, že dispozice vysoce reprezentativních kanceláří je šitá na míru požadavkům i těch nejnáročnějších nájemníků jako jsou například Plzeňský Prazdroj, American Express, BNP Paribas Fortis SA/NV, Jones Lang LaSalle, Egon Zehnder Czech Republic a několik právnických firem. Projekt Myslbek v sobě zahrnuje také elegantní nákupní pasáž, která spojuje historickou část města s novou centrální obchodní čtvrtí.

Předloni proběhla v rámci Myslbeku významná rekonstrukce, kdy jedním z cílů bylo snížení ekologické náročnosti budovy. Díky tomuto kroku získal Myslbek zelený certifikát BREEAM In-Use International, což je program určený k hodnocení ekologického konceptu již fungujících budov a podporuje mimo jiné vznik dlouhodobých plánů na zvyšování energetické efektivity. Myslbek tak úspěšně figuruje v registru certifikovaných budov České rady pro šetrné budovy.

Nemovitost Myslbek je majetkem společnosti AEW Europe, která v Praze provozuje tři pražské administrativní komplexy: Myslbek na Praze 1, IBC v Karlíně a Smíchov Gate. O správu těchto nejen kancelářských prostor se stará BNP Paribas Real Estate Czech Republic, která se společností AEW Europe dlouhodobě a úspěšně spolupracuje.

Kancelářská budova Myslbek již téměř dvacet let profituje ze své prestižní a reprezentativní polohy v centru hlavního města, zároveň kontinuálně pracuje na zkvalitňování pracovního prostředí, služeb, reflektuje aktuální trendy v rámci komerčních nemovitostí a tím si udržuje své top postavení v rámci kancelářských budov v Praze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *