Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Nové spojení unikátního bydlení s výtvarným uměním.

22.10.2012 04:10 Tisková zpráva:

Reality a umění

Richard Watzke prodává nejen domy a byty, ale také umění. Z nabízených domů, tvoří krásné galerie a po dobu jejich prodeje je i provozuje. Když za ním přijdete do jednoho z nádherných domů v Praze, který za 60 milionů nabízí, máte pocit, že jste omylem vstoupili do jiné budovy a ocitli jste se v prestižní galerii. Všude na stěnách a na stojanech jsou obrazy, nasvícené a nabízející se vašim pohledům. A dostanete se do zvláštního klidu, ten dům si vás podmaní.

Richard Watzke se věnuje již dvacet let propojování obchodních kanálů, přesto dostal tento nápad jako vnuknutí a chápe jej jako součást své životní cesty. „Když jsem před pár měsíci seděl u Medy Mládkové doma, kde jsme živě diskutovali o značce Richard Watzke, zjistil jsem, že před 50 lety něco podobného dělala ve Washingtonu. V domech, které byly na prodej, pořádala výstavu, říká Richard Watzke.

Sám ale tento nápad dotáhl mnohem dál. Vezme dům, sežene lidi od kurátorů a znalců umění, přes rámaře, truhláře a další řemeslníky a z domu vytvoří galerii. „Základní myšlenka je v tom, že se můžete přijít podívat, můžete si něco koupit, ale nemusíte. Koupíte si dům, nebo si naopak odnesete jen nějakou malbu, nebo to klidně můžete koupit se vším všudy. Všechny varianty jsou správné,“ představuje svůj nový projekt Richard Watzke.

Svůj dům tak můžete prodat i vy

A stejným způsobem může Richard Watzke prodat i váš dům. „Když máte dům na prodej a bude se mi líbit, tak ho rád budu prodávat. Vlastně si dům od vás najmu, vybavím obrazy a dám tam svého člověka, který zde bude denně. Postará se o úklid, o zahradu, o údržbu základních věcí. Když pak přijde zájemce, bude náš expert dům perfektně znát a dokáže jej dobře nabídnout. Ale nejen to – bude znát i sousedy a lidi v okolí, bude vědět, že když bude prosakovat voda, tak je blízko šikovný a levný instalatér,“ popisuje Richard Watzke.

Záruka zpětného odkupu

Umělecká díla Richard Watzke nabízí za výrazně nižší ceny, než jsou oficiální odhady a nabízí garanci zpětného odkupu. „Když ode mne ten obraz koupíte a někdy v budoucnu se prostě něco přihodí a budete v tísni, zase mi ho přinesete a já vám za něj dám nejen částku, kterou jste zaplatil, ale navíc šest procent ročně až do výše jeho odhadní ceny“. Každý obraz je navíc zabalen do speciální bedny z mnohdy velice vzácného dřeva s vnitřním polstrováním a má samozřejmě certifikát původu a pravosti.

Malířům jsou dveře otevřeny

V portfoliu Richarda Watzkeho jsou skutečně krásné a architektonicky dokonalé domy a byty. Tomu odpovídající jsou i ceny. Nepřistupuje k nim ale jenom jako k věcem na prodej. Když do takového příbytku vstoupíte, máte po chvilce pocit, že už se pohybujete doma. Obrazy dají místnostem atmosféru a každý prostor ozvláštní. Richard Watzke pečlivě vybírá, který dům či byt k prodeji vezme, obrazy volí za pomoci kurátora či jiného znalce umění. Jednoznačně se zaměřuje na žijící malíře a v současné době jich má v portfoliu 160. A nebrání se ani tomu, aby se mu další sami hlásili. Podmínka je přitom jasná – jejich tvorba musí umět účinně oslovit.

Richard Watzke není developerská firma, není ani realitní kancelář, je to skutečně v nejlepším slova smyslu značka. Značka, pod kterou se skrývá vše, co s prodejem domu souvisí, dokonalý servis a zcela neobvyklý nadstandard. „Dodávám obchodu s nemovitostmi důvěru, prodeji umění úroveň a zároveň vše zjednodušuji. Neprodávám jenom domy. Chci z nich udělat opravdové domovy. Dát jim duši, atmosféru, správnou pozitivní energii,“ uzavírá Richard Watzke.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *