EUR 24.980

USD 23.061

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 2.7 %

EUR 24.980

USD 23.061

10. 02. 2021

Nové statistiky: Počet nových exekucí meziročně poklesl o 25 procent

 

Nejnovější statistiky potvrzují, že dlouhodobý trend poklesu počtu nových exekucí pokračuje. V lednu bylo nařízeno 30 457 exekucí. V lednu loňského roku bylo evidováno 40 909 exekucí, meziroční pokles tak činí 25 %.

Loading



 


„Bez ohledu na koronavirovou situaci pokles nově zahájených exekucí pokračuje. Těší nás, že se naše předpoklady naplňují,“ hodnotí nejnovější statistiky viceprezident Exekutorské komory ČR Jan Mlynarčík.
Podle aktuálních dat Ministerstva spravedlnosti nic nenasvědčuje pesimistickým předpovědím o skokovém růstu počtu exekucí, kterými je veřejnost v posledních měsících nezodpovědně strašena. „Situaci samozřejmě pečlivě monitorujeme, nebereme koronavirovou situaci na lehkou váhu. Nové statistiky však potvrzují, že fabulace, které byly šířeny v médiích, neměly žádný reálný základ,“ dodává Jan Mlynarčík.
V dohlednu je ale konec vymahatelnosti práva v ČR, jak již v předešlých tiskových zprávách Exekutorská komora ČR varovala. Je nutné co nejrychleji najít řešení vícečetných a marných exekucí. Ostatní předvolební iniciativy pouze odvádí pozornost od skutečných problémů.
 

Loading

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.05 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%

5.22%

5.13%

5.11%

5.05%
Historie vývoje

 

 


Související články

Jak prodat byt zatížený hypotékou?

Splácíte byt s hypotékou, ale potřebujete ho prodat? Máte několik možností, jak to provést. V dnešní době si bydlení na hypotéku pořizuje skoro každý, přitom nikdo neočekává, že zůstane v jednom bytě po celý život. Prodeje bytů s hypotékou jsou dnes naprosto běžné a z pohledu bank jde v zásadě o standardizovaný proces.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 03. 2025

Jak řešit hypotéku v případě rozvodu

V České republice bylo v roce 2023 podle Českého statistického úřadu rozvedeno 19,5 tisíce manželství. Pro rozvádějící se páry začíná období, kdy musí řešit celou řadu záležitostí, mimo jiné i finančních. Mezi jinými je to i otázka splácení společné hypotéky. Možností řešení se nabízí více a předejít komplikacím lze i předem, a to buď předmanželskou smlouvou, […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2025

Výše daně z nemovitosti může překvapit. Přiznání k ní je nutné podat do konce ledna

Termín k podání přiznání k dani z nemovitosti se nachýlil. Do konce ledna ho musí odevzdat všichni, kdo si v loňském roce nemovitost pořídili, nebo u ní provedli významné úpravy. Na zaplacení příslušné daně pak mají čas do konce května a v případě částky přesahující pět tisíc korun ji lze rozdělit na květnovou a listopadovou splátku.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 01. 2025