Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Novým předsedou představenstva ČMSS je Tomáš Kořínek

28.02.2018 11:02 Tisková zpráva: Českomoravská stavební spořitelna

Do představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) od počátku března nastupuje Tomáš Kořínek. V pozici nahradil Vladimíra Staňuru, který ČMSS opustil ke konci loňského roku.

Novým předsedou představenstva ČMSS se s účinností od 1. března stává Tomáš Kořínek (50). Do ČMSS přichází z představenstva ČSOB. „Stavební spoření má před sebou velmi dobré roky. Prostředí pomalu rostoucích úrokových sazeb je pro stavební spořitelny ideální – můžou nabídnout výhodné úrokové sazby na spoření a zároveň velkou výhodou zůstává garance úrokové sazby u úvěrů. Předpokládám proto, že v letošním roce ČMSS poroste v prodeji nových smluv i úvěrů,“ uvedl Tomáš Kořínek při svém nástupu.

Tomáš Kořínek v ČSOB pracoval od roku 2009, v květnu 2010 se stal ředitelem útvaru Řízení rizik a od počátku roku 2015 byl členem představenstva ČSOB odpovědným za oblast Řízení rizik skupiny (CRO).

Tomáš Kořínek vystudoval ČVUT v  Praze (Fakulta Elektrotechnická, obor Ekonomie a management). Před nástupem do ČSOB působil v seniorních manažerských funkcích ve významných finančních institucích na českém trhu, byl např. členem představenstva zodpovědným za risk management, finance a  operations ve Volksbank CZ.

Volný čas tráví Tomáš Kořínek především se svou rodinou, s pěti dětmi to ani jinak nejde. Rád tráví v zimě i v létě čas na horách, vyhledává kolektivní sporty a zajímá se také o historii.

V představenstvu Tomáš Kořínek vystřídal Vladimíra Staňuru, který z ČMSS odešel na konci loňského roku a nově působí na částečný úvazek v České bankovní asociaci. Představenstvo ČMSS je tříčlenné, kromě Tomáše Kořínka v něm působí ještě Jochen Maier a Petr Hlaváč.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *