EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

16. 03. 2021

Po loňských tržbách v hodnotě 2,7 miliardy míří i letos developer Horizon k rekordním výsledkům

 

Developerská skupina Horizon má za sebou rekordní rok, a to i přes nejistotu a ztížené podmínky, které zapříčinila pandemie COVID-19. V roce 2020 se celkové tržby společnosti z prodeje 337 jednotek v pěti různých projektech vyšplhaly až na 2,7 miliardy Kč. Na letošek Horizon plánuje výstavbu zhruba tisícovky jednotek a do prodeje zařadí dalších 550 bytů. 


V projektech Zahálka, Modřanka, Čámovka, Kay River Lofts a Velká Brána našlo loni svůj nový domov více než 330 majitelů, kteří potvrzují vysoký zájem o kvalitní a účelné rezidenční stavby. Horizon nyní na rekordní loňský rok plynule navazuje pokračujícími i novými aktivitami. Mezi ně patří zahájení projektu Sluncová, spuštění dalších stavebních fází projektů Zahálka a kolaudace prémiového butikového bydlení Kay River Lofts. Horizon také plánuje akvizice pro výrazné rozšíření svého portfolia.
„V hlavním městě se zájemci o bydlení potýkají s nedostatkem nabídky na trhu rezidenční výstavby. Počet ročně vystavěných bytů neodpovídá vysoké poptávce, se kterou se setkáváme. Těší mě, že naší aktivitou výrazně přispíváme k jejímu uspokojení, a že je o rozmanité portfolio našich projektů takový zájem,“ říká Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon.
Developerská skupina Horizon v současné době realizuje rezidenční projekty Rezidence Modřanka, Čámovka, Kay River Lofts a Zahálka, v průběhu letošního roku plánuje mít ve výstavbě postupně více než 1 000 bytových jednotek. Mezi dokončené projekty patří Velká Brána, Rezidence Vltava či Na Hrádku. Jakožto exkluzivní člen České rady pro šetrné budovy Horizon dbá na principy stavění ohleduplného k životnímu prostředí. Společnost klade důraz na nízkou energetickou náročnost budov, používané materiály a vytváření komunit v rámci projektů.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.