Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Při rekonstrukcích lidé nejčastěji využívají úvěr ze stavebního spoření

11.04.2016 11:04 Tisková zpráva: Českomoravská stavební spořitelna

Vhodnost úvěrů ze stavebního spoření při rekonstrukcích či modernizacích vlastního bydlení potvrdil aktuální průzkum společnosti IBRS. „Pro rekonstrukci bydlení by úvěr od stavební spořitelny volilo 49 % dotázaných, zatímco spotřebitelský úvěr by si vybralo jen 22 % dotázaných,“ uvedl předseda představenstva ČMSS Vladimír Staňura.

Při rekonstrukcích a modernizacích obyvatelé ČR investují nejčastěji částky v řádech stovek tisíců korun. Pro takové částky není vhodná hypotéka, kde navíc bývá nutná zástava nemovitostí. Naopak spotřebitelské úvěry klienti nejčastěji využívají na menší částky do 100 tisíc korun. „Právě u rekonstrukcí a modernizací tak úvěr ze stavebního spoření hraje nezastupitelnou roli,“ dodal Vladimír Staňura.

Jedním z hlavních způsobů využití jsou kromě klasického spoření právě úvěry. Vhodnost stavebního spoření pro získání úvěru na rekonstrukci označilo 76 % respondentů, 75 % pak zmínilo možnost získání úvěru na pořízení bydlení. Zhruba polovina respondentů (47 %) přitom plánuje rekonstruovat byt nebo dům.

Za hlavní výhodu oproti spotřebitelským úvěrům považují klienti nižší úrokové sazby. Úrokové sazby úvěrů ze stavebního spoření jsou na historicky nejnižších úrovních a v průměru se pohybují pod 4 procenty, zatímco průměrná úroková sazba spotřebitelského úvěru se podle statistiky ČNB aktuálně pohybuje pod úrovní 12 procent. „Klienti tak na úrocích každý měsíc ušetří několik set korun,“ uzavřel Vladimír Staňura.

Průzkum realizovala agentura IBRS v listopadu loňského roku na vzorku 1000 respondentů z celé České republiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *