EUR 25.330

USD 23.782

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.330

USD 23.782

21. 03. 2023

0 komentářů

První etapa rekreačního projektu Aldrov Apartments & Resort dokončena, běží výstavba a prodej druhé

 

Developerská společnost Crescon úspěšně završila první etapu luxusního projektu Aldrov Apartments & Resort se 64 apartmány. Ty si postupně přebírají noví majitelé. Do konce letošního roku pak plánuje dokončit i část druhé fáze se 75 jednotkami, z nichž 90 % je již prodáno. Investiční apetit tak dle developera v tuzemsku nepolevuje a horské apartmány v atraktivních lokalitách stále patří k žádaným a výhodným způsobům, jak uložit volné finanční prostředky. V komplexu v krkonošských Vítkovicích, jenž by měl být celý hotový v zimní sezóně 2023/24, vznikne dohromady 139 apartmánů o dispozicích od 1+kk do 5+kk. Chybět nebudou hotelové služby a mnoho společných prostor, jako je např. saunový svět, konferenční sály, masážní salón či restaurace, která je již otevřena. 

Loading 

První etapa projektu Aldrov Apartments & Resort, jež se skládá ze 64 apartmánů ve třech domech, je hotová a až na posledních pár jednotek vyprodaná. Práce aktuálně pokračují na společenské budově A1 s pekárnou, vinným barem, bazénem, wellness a konferenčními místnostmi, která je součástí první fáze výstavby. Společnost Crescon plánuje její plný provoz spustit během letošního léta, ale řada služeb jak pro majitele a hosty apartmánů, tak pro širokou veřejnost už byla otevřena. Jednou z nich je restaurace Aldrovka s kapacitou 60 míst, jejíž dřevěný moderní interiér respektuje horskou atmosféru Krkonoš a kde jsou pokrmy připravovány zejména ze surovin od místních dodavatelů. V rámci hlavní hotelové budovy developer zprovoznil rovněž recepci, půjčovnu sportovního vybavení, vyhřívaný bazén a vířivku. V dalších prostorách – v patře s wellness zónou, v podkrovní konferenční místnosti a v samostatné budově s krkonošskou hospůdkou – práce finišují. „Do infrastruktury a služeb jsme investovali přes 250 mil. korun, protože jsme chtěli nejen zajistit perfektní hotelový servis pro naše klienty, ale také rozšířit vybavenost pro místní obyvatele i další návštěvníky tohoto oblíbeného krkonošského horského střediska,“ říká Jan Jerie, ředitel společnosti Crescon.

Ve výstavbě je rovněž druhá etapa projektu, jež se bude skládat z celkem pěti menších budov, ve kterých vyroste 75 apartmánů. Rezidenční areál celkem zahrne 12 budov a 139 moderních apartmánů o dispozicích 1+kk až 5+kk o velikosti od 37 do 149 m², některé z nich budou přizpůsobené pro potřeby osob se sníženou pohyblivostí. Všechny budou plně vybavené, a to vč. kuchyně, nábytku a veškerého vnitřního zařízení. Součástí je také terasa nebo balkón. Samozřejmostí jsou parkovací stání v podzemní garáži, lyžárna a sklepní kóje pro uložení sezónního vybavení.

Cenná nemovitost s jistým výnosem

Rekreační nemovitosti na horách patří v ČR dlouhodobě k oblíbeným investičním příležitostem. „Přestože po obrovské poptávce po rekreačních objektech v době koronaviru se nyní tyto nemovitosti propadají, pro nové luxusní apartmány v atraktivních lokalitách to neplatí. Zájem o druhé bydlení na horách i v důsledku enormní inflace roste. Aktuálně tak po apartmánech v projektu Aldrov panuje poptávka především mezi bonitními klienty s naspořenými penězi, kteří se je touto investicí snaží ochránit před znehodnocením. Financování hypotékou se využívá minimálně,“ vysvětluje Jan Jerie a dodává: „Apartmány jsou díky své poloze v Krkonošském národním parku vhodné pro pronájem v průběhu celého roku. Když budou chtít noví majitelé používat nemovitost pro vlastní potřebu, mohou se stejně jako jejich hosté v době pronájmu těšit na prvotřídní hotelové služby po vzoru alpských středisek. Projekt Aldrov je navržen tak, aby poskytoval svým obyvatelům pohodlí a luxusní styl života či rekreace. Jedinečným umístěním v krásné přírodě a vynikajícím zázemím nabízí tento resort ideální místo pro ty, kteří hledají klid a pohodu na horách bez zbytečných starostí navíc.“

Pasivní i aktivní odpočinek v srdci Krkonoš

REKLAMA

Aldrov Apartments & Resort nabízí široké sportovní vyžití jak v létě, tak v zimě. Nachází se pár metrů od lyžařského areálu Aldrov ve Vítkovicích. Deset minut autem nebo skibusem je pak vzdálen oblíbený Špindlerův Mlýn, který propojením s Hromovkou a Svatým Petrem vytvořil největší lyžařské středisko na českých horách s celkem 40 km sjezdovek. V okolí je dále pestrá nabídka turistických tras i cyklotras všech obtížností. V Krkonoších se nacházejí rovněž tři golfová hřiště či lanové centrum včetně jedné z nejvyšších houpaček v Evropě. Přímo v resortu vyroste umělá lezecká stěna, yoga shala nebo dětské hřiště.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Ceny nájmů se začínají umoudřovat, je otázka, na jak dlouho

Růst cen nájemního bydlení se za poslední rok – až na výjimky – zpomalil a v mnoha krajích přešel dokonce k poklesu nebo stagnaci. Pomohl především větší počet nemovitostí nabízených k pronájmu – bytů v podstatě všech kategorií, ale také pokojů určených ke spolubydlení nebo například částí rodinných domů. A svou roli sehrála i utlumená poptávka, která vyústila v nižší […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 04. 2024

Družstevní bydlení je stále cenově dostupnější alternativa

Pořízení staršího družstevního bytu je v průměru o 15 procent levnější než koupě bytu v osobním vlastnictví. Zatímco průměrná prodejní cena bytu v Česku v osobním vlastnictví na začátku letošního roku dosahovala 70 tisíc korun za metr čtvereční, průměrná cena za metr čtvereční družstevního bytu byla na hranici 47 tisíc korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společnosti RE/MAX.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

09. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *