Pátek 18. ledna. Svátek má Doubravka.

Raiffeisenbank poskytne více než dvě miliardy korun na výstavbu nákupního centra Galerie Šantovka v Olomouci

04.04.2012 12:04 Tisková zpráva: Raiffeisenbank

Raiffeisenbank a.s. společně se třemi dalšími bankami ze skupiny Raiffeisen (Raiffeisen Bank International AG, Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien AG, Raiffeisenlandesbank Oberösterreich AG) poskytne společnosti Galerie Šantovka s.r.o. dlouhodobý investiční úvěr přesahující 2 miliardy korun. Tyto prostředky budou použity na výstavbu nákupního centra Galerie Šantovka v Olomouci, celkové náklady dosáhnou téměř tří miliard korun. Výstavba centra byla zahájena letos v únoru, dokončení a otevření je plánováno na podzim roku 2013.

Raiffeisenbank je tradičním partnerem při financování developerských projektů na českém trhu a svou silnou pozici v tomto tržním segmentu chceme i nadále cílevědomě upevňovat. V současnosti se Raiffeisenbank podílí na financování řady významných staveb v oblasti bytové výstavby, kancelářských a obchodních center, logistických parků a dalších komerčních projektů,“ uvedl výkonný ředitel pro oblast nemovitostního a strukturovaného financování Raiffeisenbank Tomáš Gürtler.

Jsme velmi potěšeni, že se nám podařilo získat takto významného a kvalifikovaného partnera pro financování výstavby našeho projektu. Vedle značného zájmu o pronájem obchodních jednotek ze strany velkých mezinárodních řetězců i místních obchodních partnerů je to pro nás další důkaz vysoké kvality a atraktivity našeho projektu,“ říká Luděk Schmidt ze společnosti DANDREET a.s., developera projektu.

Nákupní centrum Galerie Šantovka vznikne v bezprostřední blízkosti historického centra Olomouce. V budově se čtyřmi podlažími je na 46.000 m2 plánováno 190 obchodů, multikino, bowlingové centrum a 1 000 parkovacích míst. Součástí projektu jsou i oddychové zóny na břehu Mlýnského potoka a nová tramvajová trať spojující historické centrum se sídlišti na jihu města.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.