EUR 25.665

USD 22.733

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.665

USD 22.733

08. 11. 2012

RE/MAX varuje před falešným makléřem

 


 

Na realitních internetových serverech se začal objevovat inzerát s nabídkou pronájmu bytu na Vinohradech za velmi výhodnou cenu. Po odpovědi na uvedenou emailovou adresu se ozve člověk, který se vydává za makléře ze sítě RE/MAX podnikající ve Velké Británii. Společně s emailem je okamžitě zaslána i faktura a informace o tom, že je nutné zaplatit zálohu na byt prostřednictvím Western Union. Podle údajného makléře po zaplacení uvedené částky budou zaslány klíče od bytu a veškeré další údaje.

Společnost RE/MAX se od tohoto pokusu o podvod striktně distancuje. Klienti snadno poznají, že jde o falešného makléře, protože:
• makléř RE/MAX nikdy nežádá peníze předem
• komunikace s makléřem probíhá v českém jazyce, z oficiálních emailových adres jmeno.prijmeni@re-max.cz
• makléř vždy nejprve domluví osobní setkání s klientem a prohlídku nemovitosti
• složení depozita je možné až při podpisu nájemní smlouvy

Ve všech případech, které byly prozatím zaznamenány, se klienti obrátili na české zastoupení RE/MAX a na případ upozornili. Díky tomu nedošlo k žádné škodě. Protože se stejný scénář objevuje i v dalších státech nejen v Evropě, zabývá se vyšetřováním centrála RE/MAX ve Spojených státech.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Plánovaná registrace do katastru nemovitostí je podle odborníků nezákonná

Foto: Shutterstock Katastrální úřad plánuje od června zrušit možnost anonymního nahlížení do katastru, lidé se budou muset registrovat. Podle expertů je ale takové omezení přístupu nezákonné a sníží úroveň ochrany soukromí a osobních údajů. Lidem se přístup k údajům kvůli složité registraci podstatně ztíží, a někomu i zcela znemožní. Vznikla proto občanská iniciativa Otevřený katastr.

Text: Milan Vodička

19. 05. 2021

Byty se stále častěji prodávají v aukcích, cenovou situaci to vyostřuje

Foto: Shutterstock V době všeobecného nedostatku volných bytů na trhu se prodávající stále častěji uchylují k logickému kroku – k aukcím. Tím získají za svůj byt ve většině případu vyšší částku, než o kterou by si původně řekli. Nedostatek bytů a stále velmi levné hypotéky ženou ceny bytů do nových výšin.

Text: Milan Vodička

07. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.