EUR 25.235

USD 23.713

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.713

22. 03. 2023

0 komentářů

Sazbu hypotéky si klienti Air Bank nově zafixují už i na dva a tři roky. Banka rozšířením nabídky vychází vstříc většímu zájmu o kratší fixace

 

Klienti Air Bank si od středy 22. března 2023 při sjednávání nové hypotéky nebo při převádění hypotéky z jiné banky mohou nově vybrat z pěti různě dlouhých období fixace. Vedle stávajících fixací na 5, 7 a 10 let přidává banka možnost zafixovat si úrok také jen na 2 a 3 roky. Nabídkou kratších fixací Air Bank reaguje na poptávku klientů, kteří očekávají, že v horizontu dvou až tří let úrokové sazby na trhu výrazněji poklesnou.

Loading 

„Od klientů víme, že by vzhledem k současnému období nejistoty ohledně vývoje úrokových sazeb rádi využili kratší fixace. Největší zájem mají aktuálně o fixace na dva a tři roky, které jsme nově zařadili do naší nabídky. Poptávka po kratších fixacích do jednoho roku není mezi klienty výrazná, nemají totiž optimistická očekávání o poklesu úrokových sazeb v řádu měsíců. Výraznější změnu, která by měla příznivý dopad na výši sazeb, a tedy i na jejich měsíční splátku, naopak očekávají v horizontu dvou až tří let. A současný výhled trhu jim dává za pravdu,“ říká Marek Richter, vedoucí hypotečních služeb Air Bank.

Nejnižší úrokovou sazbu klienti Air Bank aktuálně získají u hypotéky ve výši od 5 milionů korun s fixací na 5 a více let. Při nejkratší, tedy dvouleté fixacimohou klienti Air Bank u nové i převedené hypotéky získat úrokovou sazbu 5,89 % ročně. Ta platí u hypoték od 5 milionů korun včetně pojištění schopnosti splácet, které základní sazbu vždy o 0,1 procentního bodu sníží. U tříleté fixace hypotéky ve výši od 5 milionů korun včetně pojištění potom sazba činí 5,69 % ročně.

Hypotéka Air Bank Roční úroková sazba včetně pojištění podle délky fixace
2 roky 3 roky 5 let 7 let 10 let
Od 5 milionů korun 5,89 % 5,69 % 5,49 % 5,49 % 5,49 %
Od 1,5 milionu do 5 milionů korun 6,09 % 5,89 % 5,69 % 5,69 % 5,69 %
Do 1,5 milionu korun 6,29 % 6,09 % 5,89 % 5,89 % 5,89 %

Úrokové sazby u stávajících fixací hypoték na 5, 7 a 10 let zůstávají beze změny, Air Bank u nich poskytuje vždy stejnou sazbu bez ohledu na to, kterou z nich si klient vybere. Banka rovněž poskytuje stejnou úrokovou sazbu bez ohledu na výši LTV, které může být i nad 80 % (banka poskytuje hypotéky s LTV až do 90 %, a to především klientům do 36 let věku). Zájemci o hypotéku mohou díky jednoduché kalkulačce na webových stránkách Air Bank zjistit, jakou úrokovou sazbu jim banka může nabídnout, a zcela férově ji tak znají ještě před podáním žádosti.

Pro převod hypotéky do Air Bank mohou klienti využít akční nabídku hlídače sazby, díky kterému nemusejí sledovat vývoj úrokových sazeb a čekat na vhodnou chvíli pro refinancování. Air Bank jim výši úrokové sazby až na následujících dvanáct měsíců zdarma zastropuje na sjednané úrovni a před začátkem čerpání hypotéky ji porovná s aktuálně nabízenou sazbou. Pokud bude tato sazba nižší, klient ji automaticky získá. Pokud sazby mezitím naopak stouply, klientovi zůstává ta, kterou si s bankou sjednal při podpisu hypoteční smlouvy.

Sjednání a vedení hypotéky jsou v Air Bank zdarma, stejně jako změna výše a termínu splátky, mimořádné splátky a předčasné splacení hypotéky kdykoliv během fixace. Klienti mají možnost využívat také Chytrou rezervu, do které mohou vložit peníze navíc a snížit si tak výši jistiny pro výpočet úroků. Peníze z Chytré rezervy si lze v případě potřeby vzít zase zpět. O hypotéku mohou klienti Air Bank zažádat online, a to i v mobilní aplikaci My Air.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Během prvního čtvrtletí se v Brně prodalo nejvíce bytů za dva roky

Za první kvartál roku 2024 našlo své kupce celkem 246 brněnských novostaveb. Oproti průměru za předchozí rok, který byl poznamenán utlumenou poptávkou v důsledku vysokých úrokových sazeb, se jedná o 100% nárůst. Jak vyplývá z dat společnosti Trikaya, začátek letošního roku byl natolik úspěšný, že dokonce překonal dlouhodobý průměr. Ceny zatím stoupají pozvolna, pohybují se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 04. 2024

Analýza: Budou v Praze nájmy opět srovnatelné se splátkami hypoték?

Doba, kdy bude v Praze opět srovnatelné splácet vlastní byt a bydlet v nájmu, se pravděpodobně rychle blíží. V následujících dvou letech by se ceny nových bytů měly zvyšovat o 5 % ročně, postupně klest sazby hypoték ke 3 % a růst nájemné v průměrně o 10 % za rok. Vyplývá to z aktuální analýzy Central Group.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 04. 2024

Hypoteční trh oživuje, meziročně stoupnul v březnu o polovinu

Z meziročního pohledu byl objem poskytnutých hypoték v březnu vyšší téměř o 50 %, zatímco v únoru rostl trh meziročně ještě o dvojnásobek. Nižší meziroční dynamika souvisí s vyšší srovnávací základnou z loňského roku, kdy začala hypoteční aktivita od března oživovat. Byplývá to z aktuálních dat ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *