EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

17. 10. 2022

0 komentářů

Skanska slaví 35 let komerčního developmentu ve střední a východní Evropě

 

Společnost Skanska slaví 35 let komerčního developmentu ve střední a východní Evropě, 25 let působení v České republice, a 135 let celosvětově. Již po čtvrt století je Skanska lídrem v oblasti kvalitní a udržitelné kancelářské výstavby v ČR. Společnost zde dokončila 14 prémiových projektů a chystá dokončení dalšího – Port7 bude zcela novou čtvrtí v srdci pražských Holešovic. Skanska také plánuje první uhlíkově neutrální projekt v regionu, který bude pro konstrukční prvky využívat dřevo namísto betonu.

Loading 

Díky odhodlání svého týmu postavila Skanska pro zákazníky v České republice již více než 143 000 čtverečních metrů prémiových kancelářských prostor, ve střední a východní Evropě pak přes 1 300 000 metrů čtverečních. Dalším úspěchem bude dokončení Port7, neboť půjde o její dosud největší kancelářský projekt s 35 000 čtverečními metry kancelářských a obchodních ploch. Společnost zároveň připravuje další projekty – Key, Mercury a Radlická.

Světlo pro český kancelářský development

„Těší nás úspěchy, kterých jsme na českém trhu v uplynulých 25 letech dosáhli. Vždy se nám podařilo naplnit očekávání našich nájemců a investorů. Především jsme ale jako inovativní lídři v oblasti udržitelnosti, bezpečnosti a ochrany zdraví pozvedli standardy pro celý developerský průmysl, a to i díky výstavbě budov oceněných prestižní certifikací LEED Platinum. Naše budova Visionary byla také prvním českým projektem, který získal certifikát WELL Core & Shell. Svoji pozici trendsetterů jsme potvrdili s budovou Parkview, která jako první získala všechny tři prestižní certifikáty: LEED Platinum, WELL Gold a WELL Health-Safety. I nadále chceme přinášet světlo do života našich zákazníků a připravujeme proto další unikátní projekty,“ vysvětluje Mariusz Krzak, výkonný viceprezident pro provoz Varšava, Wroclav, Praha.

Skanska se na českém trhu uvedla v roce 2001 renovací Bredovského Dvora, komplexu kanceláří v centru Prahy. Od té doby společnost revolucionalizovala český kancelářský development stavbou budov oceněných prestižními a mezinárodně uznávanými certifikáty. Ty odrážejí důležitost, jakou společnost přikládá tématům ESG. Skanska je průkopníkem v udržitelném stavebnictví a její úsilí v oblastech životního prostředí i společenské odpovědnosti se projevuje ve všem, co dělá.

Nová éra udržitelného developmentu začala v roce 2012 dokončením budovy City Green Court. Ta jako první v České republice získala certifikaci LEED Core & Shell na nejvyšší možné úrovni Platinum. Od té doby získaly certifikaci LEED všechny kancelářské projekty společnosti Skanska.

REKLAMA

Významného úspěchu dosáhla budova Parkview, která splňuje nejpřísnější ekologická kritéria a stala se druhou nejudržitelnější kancelářskou budovou na světě postavenou v roce 2020. Šlo také o první projekt společnosti Skanska, který získal certifikaci WELL Health-Safety Rating, vyvinutou v reakci na potřebu bezpečných kanceláří v postpandemické éře.

Oba nejnovější projekty společnosti dokonale reprezentují, jak Skanska proměnila zdejší kancelářský trh. Parkview i dokončovaný Port7 dosahují více než 40procentní úspory vody i elektřiny a Port7 bude využívat pouze elektřinu z obnovitelných zdrojů.

Lidé na prvním místě

Projekt Praga Studios dokončený v roce 2019 byl jmenován nejzelenější kancelářskou budovou ve střední Evropě. Získal certifikáty WELL Gold i LEED Platinum a unikátním je jak uvnitř, tak i svým exteriérem. Dominantou velkého proskleného atria budovy je oranžové piano. Vršek budovy pak zdobí zelené střechy, venkovní terasy, a dokonce včelí úly.

„Od svého příchodu do České republiky se vždy snažíme pomáhat našim zákazníkům i komunitám v sousedství našich budov. Chceme všem našim nájemcům poskytnout zdravé pracovní prostředí, které zvyšuje jejich produktivitu a spokojenost. Zároveň se pokoušíme rovněž obohatit okolí našich projektů. Příkladem jsou školka a lékárna v rámci Visionary, komunitní zahrada na Praga Studios nebo revitalizovaný park s vodními prvky u Parkview. Těšíme se, že vytvoříme další udržitelná místa pro zdravou práci a život,“ říká Jana Prokopová, ředitelka pronájmů a správy komerčních aktiv společnosti Skanska.

Ztělesněním hodnot společnosti Skanska a příkladem jejího úsilí v oblasti ESG se již brzy stane Port7. Ten bude skvělým místem pro práci, sport i volný čas s přáteli a oživí celé pražské Holešovice. Poskytne 35 000 čtverečních metrů kancelářských a obchodních prostor, velký veřejný park, novou promenádu podél Vltavy s názvem Náplavka 2.0 a také nový tunel spojující nábřeží se stanicí vlaku a metra Nádraží Holešovice. To umožní snadnou dostupnost této nové čtvrti suchou nohou.

Skanska také připravuje novou kancelářskou budovu, která potvrzuje její pozici lídra v oblasti udržitelnosti. Radlická bude první uhlíkově neutrální kancelářská budova ve střední a východní Evropě. Docílí toho mimo jiné využitím dřeva namísto betonu pro nadzemní konstrukční prvky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

V Praze se k výstavbě připravuje 145 tisíc nových bytů, ale…

Trh s novými byty výrazně ožil. V letošním prvním čtvrtletí se jich v Praze prodalo téměř 2,5krát více než ve stejném období loni. Nabídka nových bytů ale výrazně zaostává a ceny bytů proto začaly opět růst. A to i přes to, že počet bytů, které investoři v Praze plánují postavit, neustále roste.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 06. 2024

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *