EUR 24.460

USD 23.227

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.460

USD 23.227

20. 06. 2023

0 komentářů

Skupina Accolade se stala 100% vlastníkem multifunkčního areálu Karlovarská Business Park poblíž pražského letiště

 

Skupina Accolade, která investuje do moderních průmyslových nemovitostí po celé Evropě, rozšířila své portfolio o areál Karlovarská Business Park.  Po odkoupení majoritního podílu od českého realitního fondu Conseq Realitní se skupina stala jediným vlastníkem. Součástí areálu jsou čtyři budovy o celkové ploše 19 500 metrů čtverečních využitelné pro e-commerce, logistiku, kanceláře i retail. Nespornou výhodou parku je jeho atraktivní poloha na křížení pražského okruhu a dálnice D6 poblíž pražského letiště, díky kterému si dlouhodobě drží vysokou obsazenost. Výši transakce, která byla zprostředkována společností CBRE – světovým lídrem v oblasti komerčních realitních služeb, se obě strany rozhodly nezveřejnit.

Loading 

Karlovarská Business Park se řadí díky své perspektivní lokalitě s výbornou dopravní dostupností mezi nejlepší parky v regionu. Jsme potěšeni, že náš tým asset managementu vykonává kvalitní práci, která se podepisuje na dlouhodobě nízké neobsazenosti. Akvizice parku perfektně zapadla do naší investiční strategie, ve které je pro nás klíčová diverzifikace portfolia z pohledu nájemců i regionů,“ uvedl Lukáš Répal, Chief Operating Officer ve společnosti Accolade. Mezi současné nájemce patří například výrobce autobusů a autokarů EvoBus, zdravotnická firma Fresenius Medical Care nebo evropský výrobce vzduchotechniky Lindab.

Areál Karlovarská Business Park koupil v roce 2017 fond Conseq Realitní spolu se skupinou Accolade, přičemž majoritní podíl držel fond Conseq Realitní, který se na tehdejší transakci podílel devadesáti procenty.

Průmyslové areály v kondici

Nedostatek pozemků pro nové stavby v kombinaci s vysokou poptávkou v posledních letech snížil neobsazenost průmyslových nemovitostí na historicky nejnižší úroveň okolo 1 %. To vedlo k tomu, že nájemné v některých lokalitách vzrostlo o rekordních 60 % od roku 2020, což je nejrychlejší tempo v celé Evropě. Tento trend podporuje investice do průmyslových nemovitostí i v období vysokých úrokových sazeb, což vysvětluje stále přetrvávající zájem investorů.

„Vysoká poptávka po průmyslových a logistických prostorech v Praze a blízkém okolí způsobila rapidní nárůst prémiového nájemného, v některých případech až na úroveň 7,90 euro za m2 na měsíc pro průměrnou jednotku ve velikosti 5 000 m2. U menších jednotek nebo jednotek postavených na míru se mohou nájmy pohybovat na ještě vyšší úrovni. Přestože hlavní nájemné v tuzemsku již dosahuje podobné výše jako v Německu (Mnichov 8,5 euro/m2/měsíc), převládá benefit levné pracovní síly v průměru ve výši kolem 1 800 euro na osobu na měsíc, což je zhruba dvaapůlkrát méně než v Německu,“ uvedl Vítězslav Doležal, ředitel v týmu oddělení investic ve společnosti CBRE.

„Zakoupení parku ve výhodné době a jeho následný prodej jen potvrzuje kvalitu a likviditu nemovitostí v portfoliu fondu. I přesto, že se v současné době moc obchodů na poli nemovitostí neuzavírá, jsme dokázali areál prodat s atraktivním zhodnocením ilustrující náš konzervativní přístup k ocenění nemovitostí,“ uzavřel Vladan Kubovec, Portfolio Manager ve společnosti Conseq Funds investiční společnost.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

Pokles cen nemovitostí podpojištění majetku v Česku nevyřešil

Podpojištění je vlastnost pojištění, která může lidi snadno připravit o peníze z plnění. V případě pojistné události může totiž pojišťovna, je-li majetek podpojištěn, krátit vyplacené pojistné plnění ve stejném poměru, o kolik je hodnota pojištěné věci vyšší než pojistná částka. Jak podpojištění vzniká, jak mu předcházet?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Česko v roce 2033 – v důsledku dominantní věkové skupiny 50 až 59 let bude zájem o menší byty

Není žádnou novinkou, že mnohé evropské země patří k nejrychleji stárnoucím zemím na světě. Za 10 let bude v Česku nejvíce obyvatel ve věku 50 až 59 let. Podobně jsou na tom další státy ve střední a východní Evropě. V Německu, Rakousku, Itálii nebo Francii bude dominantní věková skupina 60 až 69 let. Na druhém konci žebříčku je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 10. 2023

O nemovitost může na konci roku přijít až 120 tisíc Čechů

Chybějící datum narození nebo nevyplněná adresa. I taková zdánlivá maličkost může způsobit to, že přijdete o svůj dům či pozemek. Na konci letošního roku totiž vyprší lhůta daná novým občanským zákoníkem k nápravě nesrovnalostí v katastru nemovitostí. Nemovitosti s nedostatečně identifikovatelným vlastníkem automaticky přejdou na stát. Je proto nejvyšší čas prověřit, zda jsou všechny údaje správné a aktuální […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *