EUR 23.985

USD 22.380

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.985

USD 22.380

06. 03. 2023

0 komentářů

Společnost Bidli spouští desátou etapu ekologických a úsporných dřevostaveb v Rodově

 

Společnost Bidli pokročila v realizaci svého největšího rezidenčního komplexu Bidli v Rodově u Hradce Králové. Vzhledem k velkému zájmu nyní spustila prodej a výstavbu desáté etapy s 15 byty v 5 trojdomech, která by měla být hotová koncem letošního roku. Developer postupně dokončuje také solitérní domy z páté etapy, na jaře by pak měl zkolaudovat etapu osmou s pěti trojdomy. V přípravě má developer ještě další etapy, dohromady v areálu vznikne 194 nízkoenergetických jednotek v rodinných dvoj- nebo trojdomech a v solitérních domech o dispozicích 1+kk až 5+kk.

Loading 

Projekt nízkoenergetických dřevostaveb Bidli v Rodově se posouvá do své závěrečné fáze. Developer nyní odstartoval prodej a výstavbu v pořadí již desáté etapy. Ta čítá celkem 15 jednotek o dispozici 3+kk v rámci trojdomů, které zaručují dostatek soukromí. Ke všem bytům náleží parkovací stání a předzahrádka, a navíc budou vybaveny vlastní fotovoltaickou elektrárnou na výrobu elektrické energie pro ohřev teplé vody. To přinese budoucím rezidentům větší energetickou soběstačnost a nižší měsíční náklady.

„Poptávka po nízkoenergetickém bydlení je s ohledem na dění na energetickém trhu silná. Těší nás, že přesně to můžeme díky fotovoltaické elektrárně a dřevěné konstrukci domů nabídnout zájemcům v našem projektu Bidli v Rodově. Při turbulentním vývoji cen za elektřinu v uplynulých měsících je vlastní energetický zdroj, který zároveň dokáže ukládat přebytky, nespornou výhodou. Co se týče potenciálu úspor pro čtyřčlennou domácnost, ten v našich rodinných domech se solárními panely při roční spotřebě 25 000 kWh dosahuje až 40 %, tedy přes 10 000 kWh. V rodinném rozpočtu to znamená finanční úsporu přesahující 61 000 Kč,“ vysvětluje Roman Weiser, ředitel developmentu a staveb Bidli development, a dodává: „Zároveň uvažujeme o dalších vylepšeních. Jedním z nich by se v rámci nadstandardu měl stát unikátní koncept podlahového infra vytápění, které umožňuje díky sálavému teplu rychlejší prohřátí interiéru, a to i skrze beton. Současně má ve srovnání s tradičními druhy vytápění zhruba třetinovou spotřebu.“ 

Ekologické moderní dřevostavby

Použitím dřeva zajišťují stavby také zdravé vnitřní prostředí s optimálním mikroklimatem a skvělými akustickými vlastnostmi. „Dřevostavby přirozeně neakumulují teplo do své konstrukce. To znamená, že se v létě domy nepřehřívají a v zimě se naopak rychleji vyhřejí. Díky výborným tepelně izolačním vlastnostem rovněž zamezují tepelným ztrátám. Nově navíc od desáté etapy v projektu Bidli v Rodově zavádíme namísto difuzně uzavřené konstrukce otevřenou skladbu, díky níž dochází k přirozené výměně plynů a par mezi exteriérem a interiérem,“popisuje Roman Weiser. Montované dřevostavby se kromě svých ekologických benefitů vyznačují také velmi rychlou dobou výstavby a dlouhou životností.

Nové úsporné bydlení za cenu starého panelákového bytu

REKLAMA

„Komplex v Rodově se nachází v dobré lokalitě, která nabízí kýženou kombinaci klidu a pohody v těsné blízkosti přírody a všech výhod bydlení ve městě. Naše cena za velký nový nízkoenergetický byt s předzahrádkou, vlastním parkovacím stáním, s moderními technologiemi a vlastní fotovoltaickou elektrárnou je srovnatelná se starším panelákovým bytem na sídlišti v nedalekém Hradci Králové, přitom klienti získají mnohem lepší bydlení,“ říká Roman Weiser a doplňuje: „V současné době je pro řadu lidí problém dosáhnout na hypoteční úvěr. V Rodově mají možnost si pořídit nové bydlení formou družstevního vlastnictví. A navíc jim teď vycházíme finančně vstříc a při podpisu smlouvy do 15. 5. nabízíme bonus v podobě příspěvku 100 000 Kč na kuchyň a vestavěný nábytek.“

Útulné bydlení v atraktivní a klidné lokalitě

Projekt roste v obci Smiřice, v části Rodov, jen 15 minut od Hradce Králové. Ten je snadno dopravně dostupný autobusovými a vlakovými linkami. Spojení nejen s okolními městy, ale i s Prahou výrazně urychlil nový sjezd na dálnici D11. Přímo u projektu bude vybudována nová autobusová zastávka a cyklostezka. Obyvatelé najdou veškerou občanskou vybavenost v dosahu tří minut jízdy autem, včetně obchodů, restaurací, zdravotnických služeb či hřišť a parků. Rodiny s dětmi pak ocení blízkost školky a školy. Pro rozšíření vybavenosti v nejbližším okolí připravuje Bidli v areálu multifunkční hřiště.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Budoucí vývoj cen nájmů v Praze

V loňském roce trh zaznamenal poměrně prudký vývoj cen nájmů. Díky hned několika vlivům najednou – vysoké míře inflace (18,1 %), válce na Ukrajině a s ní spojeným odchodem mnoha Ukrajinců do ČR a nakonec dlouholeté stagnaci nájmů – došlo k meziročnímu nárůstu o téměř 20 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 03. 2023

Komentář: Jsem optimista, ale optimismus hypotéku nezaplatí

Inflace zaklepala na dveře a s ní zdražování hypoték. „Jsem optimista, což pomáhá, ale optimismus hypotéku nezaplatí,“ zaznívá v jednom komentáři v jedné ze zemí našich protinožců. Australská centrální banka v době, kdy australská inflace atakuje 8% úroveň, zvýšila sazby na 11leté maximum, na 3,6 %. Zdražení ceny peněz, několikáté v řadě.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

20. 03. 2023

Nastane letos vhodná doba pro nákup nemovitosti?

Ceny řady nemovitostí po dlouhé době klesají. Na vině jsou mimo jiné drahé hypotéky. Lidé tak s nákupem nezřídka vyčkávají na příznivější dobu. Pomyslné okno, kdy bude možné pořídit bydlení se slevou, se ale možná brzy zavře. Podle odborníků by mohly hypotéky ve druhé půli roku zlevnit, což nastartuje poptávku i růst cen.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *