EUR 24.355

USD 22.601

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.355

USD 22.601

06. 03. 2023

0 komentářů

Společnost Bidli spouští desátou etapu ekologických a úsporných dřevostaveb v Rodově

 

Společnost Bidli pokročila v realizaci svého největšího rezidenčního komplexu Bidli v Rodově u Hradce Králové. Vzhledem k velkému zájmu nyní spustila prodej a výstavbu desáté etapy s 15 byty v 5 trojdomech, která by měla být hotová koncem letošního roku. Developer postupně dokončuje také solitérní domy z páté etapy, na jaře by pak měl zkolaudovat etapu osmou s pěti trojdomy. V přípravě má developer ještě další etapy, dohromady v areálu vznikne 194 nízkoenergetických jednotek v rodinných dvoj- nebo trojdomech a v solitérních domech o dispozicích 1+kk až 5+kk.

Loading 

Projekt nízkoenergetických dřevostaveb Bidli v Rodově se posouvá do své závěrečné fáze. Developer nyní odstartoval prodej a výstavbu v pořadí již desáté etapy. Ta čítá celkem 15 jednotek o dispozici 3+kk v rámci trojdomů, které zaručují dostatek soukromí. Ke všem bytům náleží parkovací stání a předzahrádka, a navíc budou vybaveny vlastní fotovoltaickou elektrárnou na výrobu elektrické energie pro ohřev teplé vody. To přinese budoucím rezidentům větší energetickou soběstačnost a nižší měsíční náklady.

„Poptávka po nízkoenergetickém bydlení je s ohledem na dění na energetickém trhu silná. Těší nás, že přesně to můžeme díky fotovoltaické elektrárně a dřevěné konstrukci domů nabídnout zájemcům v našem projektu Bidli v Rodově. Při turbulentním vývoji cen za elektřinu v uplynulých měsících je vlastní energetický zdroj, který zároveň dokáže ukládat přebytky, nespornou výhodou. Co se týče potenciálu úspor pro čtyřčlennou domácnost, ten v našich rodinných domech se solárními panely při roční spotřebě 25 000 kWh dosahuje až 40 %, tedy přes 10 000 kWh. V rodinném rozpočtu to znamená finanční úsporu přesahující 61 000 Kč,“ vysvětluje Roman Weiser, ředitel developmentu a staveb Bidli development, a dodává: „Zároveň uvažujeme o dalších vylepšeních. Jedním z nich by se v rámci nadstandardu měl stát unikátní koncept podlahového infra vytápění, které umožňuje díky sálavému teplu rychlejší prohřátí interiéru, a to i skrze beton. Současně má ve srovnání s tradičními druhy vytápění zhruba třetinovou spotřebu.“ 

Ekologické moderní dřevostavby

Použitím dřeva zajišťují stavby také zdravé vnitřní prostředí s optimálním mikroklimatem a skvělými akustickými vlastnostmi. „Dřevostavby přirozeně neakumulují teplo do své konstrukce. To znamená, že se v létě domy nepřehřívají a v zimě se naopak rychleji vyhřejí. Díky výborným tepelně izolačním vlastnostem rovněž zamezují tepelným ztrátám. Nově navíc od desáté etapy v projektu Bidli v Rodově zavádíme namísto difuzně uzavřené konstrukce otevřenou skladbu, díky níž dochází k přirozené výměně plynů a par mezi exteriérem a interiérem,“popisuje Roman Weiser. Montované dřevostavby se kromě svých ekologických benefitů vyznačují také velmi rychlou dobou výstavby a dlouhou životností.

Nové úsporné bydlení za cenu starého panelákového bytu

REKLAMA

„Komplex v Rodově se nachází v dobré lokalitě, která nabízí kýženou kombinaci klidu a pohody v těsné blízkosti přírody a všech výhod bydlení ve městě. Naše cena za velký nový nízkoenergetický byt s předzahrádkou, vlastním parkovacím stáním, s moderními technologiemi a vlastní fotovoltaickou elektrárnou je srovnatelná se starším panelákovým bytem na sídlišti v nedalekém Hradci Králové, přitom klienti získají mnohem lepší bydlení,“ říká Roman Weiser a doplňuje: „V současné době je pro řadu lidí problém dosáhnout na hypoteční úvěr. V Rodově mají možnost si pořídit nové bydlení formou družstevního vlastnictví. A navíc jim teď vycházíme finančně vstříc a při podpisu smlouvy do 15. 5. nabízíme bonus v podobě příspěvku 100 000 Kč na kuchyň a vestavěný nábytek.“

Útulné bydlení v atraktivní a klidné lokalitě

Projekt roste v obci Smiřice, v části Rodov, jen 15 minut od Hradce Králové. Ten je snadno dopravně dostupný autobusovými a vlakovými linkami. Spojení nejen s okolními městy, ale i s Prahou výrazně urychlil nový sjezd na dálnici D11. Přímo u projektu bude vybudována nová autobusová zastávka a cyklostezka. Obyvatelé najdou veškerou občanskou vybavenost v dosahu tří minut jízdy autem, včetně obchodů, restaurací, zdravotnických služeb či hřišť a parků. Rodiny s dětmi pak ocení blízkost školky a školy. Pro rozšíření vybavenosti v nejbližším okolí připravuje Bidli v areálu multifunkční hřiště.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.02 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%
Historie vývoje


Související články

Kdy se vyplatí tepelné čerpadlo? I pro některý starší nezateplený dům

Přestože je tepelné čerpadlo jedním z nejúspornějších a ekonomicky nejvýhodnějších zdrojů tepla, jeho provoz má svá specifika a v některých případech nemusí být jeho využití efektivní. Navzdory zažitému mýtu, ale není nutnou podmínkou zateplení domu. Proč může být návratnost investice do tepelného čerpadla rychlejší než u zateplení a kdy je dobré jej kombinovat s fotovoltaikou?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 12. 2023

Komerční nájemní bydlení poroste

Potenciál komerčního nájemního bydlení stále roste. Ukazuje to nejen vývoj cen bytů ke koupi a nájmu, ale také zkušenosti zahraničních odborníků, kteří vystoupili na konferenci společností BTR Consulting „Nájemní bydlení – zkušenosti ze zahraničí“.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

07. 12. 2023

Jak správně formulovat inflační doložku v nájemní smlouvě?

Vysoké ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték zvyšují zájem o nájemní bydlení a tržní nájemné roste. Pronajímatelé tak často hledají cesty, jak již sjednané nájemné jednostranně navýšit. Mají přitom pouze tři možnosti, které připadají v úvahu – na základě inflační doložky, souhlasu nájemce nebo rozhodnutím soudu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *