Pondělí 18. února. Svátek má Gizela.

Společnost IMMOFINANZ dnešním dnem kotovaná ve Varšavě

09.05.2013 01:05 Tisková zpráva:

Kotování WSE usnadní polským investorům, především všem penzijním fondům, získat u společnosti IMMOFINANZ investici. Akcie jsou nyní obchodovány na dvou nejvýznamnějších burzách cenných papírů v regionu střední a východní Evropy – Vídeň a Varšava – a jsou jedněmi z nejlikvidnějších realitních akcií v regionu. Tvůrcem trhu pro IMMOFINANZ  na burze WSE je společnost Erste Group. V příštích dnech se uskuteční řada marketingových prezentací s institucionálními investory v Polsku.

Toto kotování ve Varšavě je zdůrazněním našeho závazku k celému regionu střední a východní Evropy. IMMOFINANZ je východoevropskou realitní společností. Naše portfolio dosahuje celkové účetní hodnoty 10,5 miliard eur, umístěných téměř shodnými podíly ve východní a západní Evropě. Nyní vyděláváme podstatně více ve východní Evropě než na západě,“ objasňuje Eduard Zehetner, generální ředitel skupiny IMMOFINANZ.

Mezi klíčové trhy skupiny IMMOFINANZ patří kromě Rakouska a Německa také Rusko, Polsko, Rumunsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko. „Východní Evropa a znalosti rakouských společností o těchto sousedních trzích byly v anglo-americké oblasti od počátku krize často podceňovány nebo kritizovány. Velmi často chybí motivace prozkoumat rozdíly mezi jednotlivými zeměmi, jejich rozměr, státní zadlužení a hospodářské strategie. Mnozí tudíž přehlížejí skutečnost, že tento region stále roste s větší progresivitou než západní Evropa a že ekonomiky mají nižší míry zadlužení,“ dodává pan Zehetner. „Společnost IMMOFINANZ věří v tuto historii dlouhodobého růstu a její budoucí potenciál a investuje do řady významných developerských projektů ve všech zemích střední a východní Evropy. Příležitosti se ještě znásobí díky dalšímu sbližování Evropy a rostoucímu pochopení EU, která si uvědomuje svou odpovědnost za region.

Aktivity skupiny IMMOFINANZ v Polsku se soustřeďují na prvotřídní obchodní a kancelářské sektory ve Varšavě a na obchodní reality v nejžádanějších regionálních lokalitách. V současné době společnost staví v centru města Lublin Tarasy Zamkowe, velkolepý komplex pro nakupování, zábavu, oddech a rekreaci o rozloze až 38 000 m2 nájemných prostor. Developerský projekt Nimbus bude ve Varšavě prvotřídním kancelářským objektem v nejžádanější lokalitě se zelenými terasami a 19 000 m2 nájemných prostor. V současnosti je realizována třetí etapa projektu obytných domů Dębowe Tarasy v Katovicích.

Skupina IMMOFINANZ rovněž plánuje zavést v Polsku svou maloobchodní značku STOP.SHOP. Tyto maloobchodní parky se umísťují v blízkosti největších sídel se spádovými oblastmi od 30 000 do 150 000 obyvatel. Nájemci si mohou být tudíž jisti nepřetržitou vysokou návštěvností. Síť STOP.SHOP nyní zahrnuje 44 lokalit ve střední Evropě, z nichž jedna je v Polsku (Legnica). „Dále byla nedávno uzavřena smlouva s hlavním dodavatelem pro lokalitu ve městě Mlawa. Poptávka potenciálních nájemců je obrovská, proto očekáváme ke dni otevření STOP.SHOP v závěru roku 2013 plnou obsazenost,“ prohlásil generální ředitel Eduard Zehetner, „a nyní již provádíme posouzení dalších lokalit.“

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *