EUR 23.655

USD 21.982

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.655

USD 21.982

11. 05. 2023

0 komentářů

Společnost Panattoni s náskokem vede český i evropský žebříček průmyslového developmentu

 

Developerská společnost Panattoni vede evropský žebříček TOP Logistic Developers 2020–2022. Podle výsledků průzkumu PropertyEU je Panattoni v počtu projektů, v objemu investic i v podlahové ploše výrazně před ostatními developerskými společnostmi v celé Evropě.

Loading 

Průmyslová a logistická infrastruktura, kterou v letech 2020 až 2022 v Evropě společnost Panattoni vybudovala, přesahuje pronajímatelnou plochu 8 000 000 m2. V současné době má Panattoni v Evropě ve výstavbě dalších 119 projektů (s rozlohou přes 4 miliony m2) v hodnotě dosahující téměř 5 miliard eur. Plocha budov, které společnost Panattoni dosud postavila, je větší než součet ploch všech zbudovaných projektů třech nejbližších konkurentů dohromady. Tento poměr platí i pro aktuální projekty ve výstavbě.

„V posledních třech letech společnost Panattoni vybudovala v Evropě projekty s pronajímatelnou plochou přesahující 8 milionů m2. Vytvořený investiční produkt má hodnotu přesahující 10 miliard eur. Výsledky průzkumu a data z trhu potvrzují, že Panattoni jednoznačně vévodí trhu průmyslového developmentu nejen v České republice, ale i v celé Evropě,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro Českou republiku a Slovensko.

„Panattoni se v České republice také pyšní počtem budov certifikovaných dle nejvyšších úrovní BREEAM New Construction. U všech nových Panattoni Parků cílíme minimálně na certifikaci v úrovni Excellent.“

Jen v České republice má Panattoni aktuálně 1 500 000 m2 budov s již získaným či běžícím procesem certifikace BREEAM New Construction. Na úroveň Outstanding aspirují současně čtyři nově budované průmyslové haly v různých lokalitách České republiky.

Výsledky Industrial Research Forum (IRF) za první kvartál roku 2023 potvrzují, že v České republice je vysoká poptávka po průmyslových a logistických nemovitostech. Společnost Panattoni obsadila první i druhé místo za největší dokončené projekty v České republice. Největší je budova v Panattoni Park Cheb South (42 500 m2) pro společnost Autodoc ze sektoru e-commerce a dalšího nezveřejněného nájemce. Druhá největší dokončená budova (39 500 m2) se nachází v Panattoni Park Chomutov North a je plně pronajata výrobcem vysokozdvižných vozíků Jungheinrich.

REKLAMA

„Panattoni je otevřená investiční platforma, a tak s námi zhodnocují peníze nejen světové, ale také české a slovenské investiční fondy. Pro většinu našich projektů máme nájemce již ve fázi plánování a výstavby. Výsledky z České republiky i Evropy nám dávají jasnou zpětnou vazbu, že svoji práci děláme nejlépe v našem oboru,“ uzavírá Pavel Sovička.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%
Historie vývoje


Související články

Nájemní bydlení je investičně zajímavé

Účastníci konference Nájemní bydlení budoucnosti pořádané společnostmi BTR Consulting a Real Estate Academy se jednoznačně shodli, že rezidenční trh se proměňuje. Jasným trendem je nájemní bydlení jako aktuálně cenově dostupnější alternativa oproti vlastnickému bydlení a jako možnost zajímavá i z investičního pohledu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 06. 2023

I přes pokles jsou ceny nemovitostí v ČR stále na relativně vysoké úrovni

Trh s nemovitostmi v České republice prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Z  aktuálních dat vyplývá, že ceny nemovitostí se za poslední tři měsíce vyvíjely různými směry.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2023

Analýza: Poptávka po bytech stoupá

Trh s byty v Praze se probouzí. Po dlouhé stagnaci lze sledovat oživení prodejů. Kvalitní a prémiové nemovitosti si svou cenu drží, trvají však výrazné rozdíly v ceně nových a starších bytů. Rostou požadavky na kvalitu. Kupující mají stále vyšší nároky na standard vybavení bytů a nabízené doplňkové služby.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *