EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

11. 05. 2023

0 komentářů

Společnost Panattoni s náskokem vede český i evropský žebříček průmyslového developmentu

 

Developerská společnost Panattoni vede evropský žebříček TOP Logistic Developers 2020–2022. Podle výsledků průzkumu PropertyEU je Panattoni v počtu projektů, v objemu investic i v podlahové ploše výrazně před ostatními developerskými společnostmi v celé Evropě.

Loading 

Průmyslová a logistická infrastruktura, kterou v letech 2020 až 2022 v Evropě společnost Panattoni vybudovala, přesahuje pronajímatelnou plochu 8 000 000 m2. V současné době má Panattoni v Evropě ve výstavbě dalších 119 projektů (s rozlohou přes 4 miliony m2) v hodnotě dosahující téměř 5 miliard eur. Plocha budov, které společnost Panattoni dosud postavila, je větší než součet ploch všech zbudovaných projektů třech nejbližších konkurentů dohromady. Tento poměr platí i pro aktuální projekty ve výstavbě.

„V posledních třech letech společnost Panattoni vybudovala v Evropě projekty s pronajímatelnou plochou přesahující 8 milionů m2. Vytvořený investiční produkt má hodnotu přesahující 10 miliard eur. Výsledky průzkumu a data z trhu potvrzují, že Panattoni jednoznačně vévodí trhu průmyslového developmentu nejen v České republice, ale i v celé Evropě,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro Českou republiku a Slovensko.

„Panattoni se v České republice také pyšní počtem budov certifikovaných dle nejvyšších úrovní BREEAM New Construction. U všech nových Panattoni Parků cílíme minimálně na certifikaci v úrovni Excellent.“

Jen v České republice má Panattoni aktuálně 1 500 000 m2 budov s již získaným či běžícím procesem certifikace BREEAM New Construction. Na úroveň Outstanding aspirují současně čtyři nově budované průmyslové haly v různých lokalitách České republiky.

REKLAMA

Výsledky Industrial Research Forum (IRF) za první kvartál roku 2023 potvrzují, že v České republice je vysoká poptávka po průmyslových a logistických nemovitostech. Společnost Panattoni obsadila první i druhé místo za největší dokončené projekty v České republice. Největší je budova v Panattoni Park Cheb South (42 500 m2) pro společnost Autodoc ze sektoru e-commerce a dalšího nezveřejněného nájemce. Druhá největší dokončená budova (39 500 m2) se nachází v Panattoni Park Chomutov North a je plně pronajata výrobcem vysokozdvižných vozíků Jungheinrich.

„Panattoni je otevřená investiční platforma, a tak s námi zhodnocují peníze nejen světové, ale také české a slovenské investiční fondy. Pro většinu našich projektů máme nájemce již ve fázi plánování a výstavby. Výsledky z České republiky i Evropy nám dávají jasnou zpětnou vazbu, že svoji práci děláme nejlépe v našem oboru,“ uzavírá Pavel Sovička.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *