EUR 23.520

USD 22.027

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.520

USD 22.027

15. 11. 2022

0 komentářů

Upvest realizuje první projekt v rámci jeho nově vzniklé private equity strategie a nabývá podíl na developerském projektu v Bratislavě

 

Upvest s potěšením oznamuje úspěšný akcionářský vstup do plánovaného developerského projektu v centru Bratislavy. Jedná se o brownfieldový areál u vstupu do populárního lesoparku Železná studienka. Záměrem je z tohoto rozsáhlého industriálního areálu vytvořit polyfunkční komplex provozovaný za účelem poskytovaní ubytovacích služeb. Atraktivitu lokality pro tento produkt zvyšuje i skutečnost, že v těsné blízkosti projektu má vzniknout rozsáhlý campus jedné z největších technologických slovenských společností ESET navržený světoznámým dánským ateliérem Bjarke Ingels Group (mj. autoři návrhů Vltavské filharmonie).

Loading 

Dalšími akcionáři projektu jsou majitelé české realitně developerské společnosti FIDUROCK a slovenská investorská a developerská společnost SYNAPSIS Property Ventures pod vedením Michala Padycha, která je zároveň zodpovědná za vedení a realizaci projektu. Pan Padych má rozsáhlé zkušenosti s povolováním a výstavbou developerských projektů z manažerských pozic ve společnostech Penta Real Estate a Lincoln Property Company. Mezi projekty pod jeho vedením patřil i významný bratislavský projekt Sky Park by Zaha Hadid.

Developerský projekt je financován Tatra Bankou ze skupiny Raiffeisen. Architektem projektu je vítěz mezinárodní architektonické soutěže bratislavský ateliér Sadovsky & Architects.

Realizace projektu probíhá v souladu s odsouhlaseným podnikatelským záměrem mezi akcionáři, kdy Upvest dozoruje realizaci projektu z pozice člena dozorčí rady a má negativní kontrolu nad klíčovými rozhodnutími týkající se projektu.

Upvest získal kapitál od investorů z řad movitých fyzických osob a fondů soukromého kapitálu a tyto sjednotil do investičního vehiklu Upvest Feeder PŽS a.s., který nakoupil akcie ve společnosti PŽS A Holding, j.s.a. Tato společnost pak ze 100 % vlastní projektovou společnost, která vlastní aktivum v podobě brownfieldového areálu a jejíž jedinou aktivitou je realizace projektu.

Průměrná investice na jednoho investora z řad Upvestu činí zhruba 400 tis. EUR. Celková expozice Upvestu činí necelých 3,4 mil. EUR a tento kapitál bude využit na nákup areálu a z nižší části na financování projektových činností spojených se získáním povolení.

REKLAMA

Upvest dosud realizoval pouze real estate private debt strategii tedy financoval projekty z pozice věřitele. Projekt Železná studienka je prvním projektem v rámci nové private equity strategie kde jednáme o dalších investicích do projektů v širším regionu CEE pod vedením předních developerských společností. Naši ambicí není projekty řídit, ale být jejich finančním partnerem a z této pozice kontrolovat jejich efektivní realizaci. Další projekty navíc chceme zpřístupnit veřejně na naši online platformě, ale z důvodu vyšší rizikovosti tohoto typu investic bude investování zpřístupněno pouze kvalifikovaným investorům při jednotlivé investici v minimální výši 100 tis. EUR.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%
Historie vývoje


Související články

Komentář: Zmírnění jednoho ukazatele rezidenčnímu trhu nepomůže

Česká národní banka od července 2023 zmírní jedno z pravidel pro poskytování hypoték. Jmenovitě jde o limit výše splátek k čistému měsíčnímu příjmu, tzv. ukazatel DSTI. Samotné „změkčení“ jednoho z parametrů pro žadatele o hypotéky trhu však nejspíše výrazněji nepomůže, přestože jde o zásadní parametr, který mnohým blokoval šanci na získání hypotéky.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

06. 06. 2023

Kvůli vysoké inflaci se rozmáhá takový nešvar – podpojištěni

Dopady inflace se promítají rovněž do majetkového pojištění. Rostoucí ceny totiž vyžadují navýšení pojistných částek. Tím sice zdražuje pojištění, odborníci přesto doporučují pojistné smlouvy pravidelně aktualizovat. V opačném případě hrozí podpojištění, což při potenciální pojistné události znamená krácení náhrady vzniklých škod a ztrátu klidně ve výši statisíců korun. Jak nastavit správnou pojistnou částku u pojištění […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2023

Nájemní bydlení je investičně zajímavé

Účastníci konference Nájemní bydlení budoucnosti pořádané společnostmi BTR Consulting a Real Estate Academy se jednoznačně shodli, že rezidenční trh se proměňuje. Jasným trendem je nájemní bydlení jako aktuálně cenově dostupnější alternativa oproti vlastnickému bydlení a jako možnost zajímavá i z investičního pohledu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 06. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *