Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

V listopadu letos poprvé klesl počet exekucí

15.12.2014 12:12 Tisková zpráva:

Jak je patrné ze statistik Ministerstva spravedlnosti, tak věřitelé si v návaznosti na tuto zprávu oddechli a konečně přestali horečně podávat návrhy na zahájení exekuce.Až v listopadu, tedy krátce po zveřejnění závěrů zasedání Parlamentní komise pro teritorialitu, se letošní každoměsíční nárůst počtu exekucí konečně zastavil.

Věřitelé si oddechli – zatím

„Věřitelé v poslední době podávali návrhy na zahájení exekuce ve velkém, do konce listopadu 2014 bylo zahájeno celkem 813.144 exekucí, což je o 98.498 exekucí více, než v loni za stejné období.“ Říká Kateřina Procházková, mluvčí specializovaného portálu poradnaveritele.cz a tento nárůst si vysvětluje právě obavou ze zavedení místní příslušnosti exekutorů.

Proti je i ÚHOS

V této souvislosti nedávno vydal své stanovisko i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS), který konstatoval, že připravovaná novela o soudních exekutorech může vést závažnému k narušení hospodářské soutěže na trhu. Podle úřadu jsou soudní exekutoři podnikatelskými subjekty. Jako takoví mezi sebou soutěží v poskytování služeb. „Nelze připustit, aby došlo ze zákona k rozdělení trhu, neboť by byla omezena přirozená konkurence, trh by se přestal vyvíjet a stagnoval by,“ uvedl ÚOHS.

Tisková zpráva poradnaveritele.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *