EUR 23.550

USD 21.633

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.550

USD 21.633

05. 02. 2023

0 komentářů

V Nizozemsku budují nemocnici „budoucnosti“ ve spolupráci se SAS a Microsoftem

 

Přední univerzitní lékařské centrum v Nizozemsku – rotterdamská nemocnice Erasmus MC – spojila síly s jedním ze světových lídrů v oblasti umělé inteligence (AI) a analýzy dat společností SAS a softwarovým gigantem Microsoft s cílem vytvořit „nemocnici budoucnosti“. Nejnovější technologie s využitím dostupných dat přispějí ke zlepšení zdravotní péče i přes kritický nedostatek lékařů a zdravotního personálu.

Loading 

V první fázi budování nemocnice budoucnosti byly dokončeny tři projekty. V jednom z nich Erasmus MC ve spolupráci se SAS vyvinuly algoritmus umělé inteligence, který určuje, zda by pacienti po onkologické operaci měli zůstat v nemocnici, nebo by mohli být bezpečně propuštěni do domácí péče. Nasazení modelu AI zvýšilo bezpečnost pacientů a umožnilo efektivnější využití kapacity lůžek.

„Zdravotnictví je jednou z oblastí, kde se obory, jako jsou umělá inteligence a analýza dat, prosazuji velmi rychlým tempem. Věřím, že zkušenosti, které naší společnosti podaří získat v Erasmus MC, budeme moci následně aplikovat i v českých nemocnicích,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.

Vedení nemocnice Erasmus MC věří, že s podporou technologií, které přispějí k výraznému snížení administrativní zátěže a monitoringu stavu pacientů, budou mít sestry a lékaři více času na pacienty a jejich rodiny.

„Vidíme, že data hrají stále důležitější roli při poskytování zdravotní péče. Prostřednictvím spolupráce mezi Erasmus MC, SAS a Microsoft budujeme ekosystém, který nám umožňuje spolupracovat na vytváření skutečných hodnot. V tomto případě to znamená implementaci technologie až k lůžku, aby z toho měli prospěch zaměstnanci i pacienti,“ řekl Joost Huiskens, zodpovědný za oblast medical v Microsoft Netherlands.

Během vývoje a implementace algoritmu umělé inteligence v Erasmus MC se ukázalo, jak důležité je propojení IT oddělení, datových inženýrů, datových vědců, lékařů a sester. Erasmus MC proto založil Datahub, aby spojil obory z celé nemocnice, které spolupracují na vývoji modelu AI, poskytují technickou podporu při implementaci a pomáhají při problémech.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Češi odkládají nákup vlastního bydlení

Tři čtvrtiny Čechů zvažují, že kvůli současné ekonomické situaci odloží nákup vlastního bydlení. Více než polovina (57,1 %) přemýšlí kvůli vysokým cenám nemovitostí o přestěhování do levnější lokality. Útočiště by přitom hledali na vesnici. Čtyři z pěti respondentů věří, že je bydlení na vesnici dostupnější než to ve městě. Vyplývá to z průzkumu, který pro finanční […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 03. 2023

Nemáte svůj domov podpojištěný?

Rady a tipy na úsporné hospodaření se na nás v poslední době hrnou ze všech stran. Efektivní nakládání s penězi je v dobách vysoké inflace sice skutečně nezbytné, přesto však existují položky, na kterých by se šetřit nemělo. Jednou z nich jsou výdaje na pojištění nemovitosti a domácnosti.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

28. 03. 2023

Nemovitosti a daně – jak na to?

Češi chtějí bydlet ve svém. Řada z nich loni investovala např. do investiční nemovitosti, někteří svou nemovitost prodali, a letos tak mnohé z nich čeká první daňové přiznání. Standardně byste coby fyzická osoba měli daňové přiznání podat nejpozději do 3. dubna 2023. Jestliže se chystáte na elektronické podání, máte čas až do 2. května 2023 a s daňovým […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *