Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Wüstenrot cyklotým opět na trati Handy Cyklo Maratonu

Cyklistický tým finanční skupiny Wüstenrot nechybí ani na letošním, již šestém, ročníku Handy Cyklo Maratonu. Hlavním posláním celého závodu je spojit sportovce s handicapem s lidmi bez postižení a v praxi ukázat, že všichni bez rozdílu mohou tvořit fungující tým. Závodníci v oranžových dresech Wüstenrot letos podporují desetiletého Honzíka, který je od narození upoután na invalidní vozík. Závod odstartoval 31. července krátce po poledni z Hellichovy ulice v Praze.

Trasa letošního Metrostav Handy Cyklo Maratonu je vytyčena na 2 222 km, zdolávat ji budou osmi- nebo čtyřčlenné závodní týmy a to formou štafety. Závodníci se tak střídají v non-stop jízdě, časový limit pro ujetí trasy je 111 hodin. Všechny týmy musí projet 28 kontrolních bodů, kterými jsou vybraná zajímavá místa ve všech krajích ČR.

„Náš cyklotým, který je tvořen současnými i bývalými zaměstnanci Wüstenrotu, se postavil na startovní čáru Handy Cyklo Maratonu již pošesté. Po loňské úspěšné premiéře s námi opět jede i handbiker Petr Dlouhý. Jsme moc rádi, že se tohoto závodu můžeme účastnit a podílet se tak na šíření myšlenky sportu bez hranic, bariér a zbytečných předsudků,“ uvádí Radim Dvořáček, manažer Wüstenrot cyklotýmu, a dodává: „Jako každý tým tohoto závodu i my máme svého patrona, kterého jízdou podporujeme. Letos šlapeme pro handicapového desetiletého Honzíka, který i přesto, že je od narození na vozíčku, žije velmi aktivní život a pro své okolí je velice inspirativní.“

Handy Cyklo Maraton organizovaný občanským sdružením Cesta za snem končí v sobotu 4. srpna 2018 na pražské Malé Straně, U Sovových mlýnů 4, kde bude od 15 hodin přichystán bohatý program pro děti i dospělé, včetně koncertu dua Těžkej Pokondr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *