Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Wüstenrot cyklotým počtvrté na trati Handy Cyklo Maratonu

03.08.2016 11:08 Tisková zpráva: Wüstenrot – stavební spořitelna

Do projektu se letos zapojilo také všech 14 krajů České republiky. Záštitu nad projektem převzali krajští hejtmani, ministryně pro místní rozvoj, ministryně práce a sociálních věcí, primátorka hlavního města Prahy a další. Trasa vede napříč Českou republikou až na Slovensko, kde je obrátka na Bratislavském hradě. Přesnou cestu si volí každý tým sám, všechny týmy však musí projet 33 záchytnými body. Závod se jede ve dne i v noci, jeho  oficiální délka je 2 222 km a časový limit je 111 hodin.

Cyklistické zápolení cestami České republiky a Slovenska nám již třikrát dalo možnost jedinečným způsobem nahlédnout do světa handicapovaných, dnes lze již říct kamarádů. I proto se těšíme na letošní ročník, protože toto spojení cyklistiky a přátelských setkání je pro nás něco mimořádného,“ říká Radim Dvořáček z úseku Marketing a public relations finanční skupiny Wüstenrot a zároveň také manažer Wüstenrot cyklotýmu. Členkou osmičlenného týmu je letos již podruhé handbikerka Kateřina Šimonková, kterou Wüstenrot již třetí rok podporuje. Na trati závodu prověří svůj nový handbike pořízený za finanční příspěvek od finanční skupiny Wüstenrot a jejích zaměstnanců. 

Čtyřdenní Handy Cyklo Maraton organizovaný občanským sdružením Cesta za snem není klasickým závodem, ve kterém jde o lámání rekordů. Jeho cílem je šíření myšlenky sportu bez bariér a zbytečných předsudků. Trať končí na pražském Vítězném náměstí, kam cyklisté dorazí nejpozději v sobotu 6. srpna. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *