Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Wüstenrot umožňuje pořízení nemovitosti v klidu se schválenou Hypotékou dopředu

16.07.2018 11:07 Tisková zpráva:

Wüstenrot rozšiřuje svou hypoteční nabídku. Od 16. července zavádí novu Hypotéku dopředu, která umožňuje uzavřít hypoteční úvěr, aniž by měl klient již vybranou nemovitost. Na nalezení svého vysněného bydlení má pak dalších 12 měsíců. Wüstenrot tak vychází vstříc těm zájemcům, kteří stojí o to mít v ruce písemnou smlouvu s maximálním rámcem peněz, které mohou použít na pořízení nového bytu či domu.

„Nespornou výhodou Hypotéky dopředu je jistota. Klient ví, jak velkou částkou může disponovat a podle toho si vybírá nemovitost. Na nalezení má 12 měsíců od podpisu smlouvy, což je dostatečně dlouhá doba na to, aby si mohl vybrat z několika nabídek, a pak zvolil pro něj tu nejlepší,“ říká Marian Holub, produktový manažer hypoték Wüstenrot, a dodává: „Zároveň klienty nijak neznevýhodňujeme na úrokové sazbě – Hypotéku dopředu si mohou pořídit již od 2,34 % ročně.“

Nákup nemovitosti jako s hotovostí

Díky Hypotéce dopředu mají klienti jistotu jednak výše úvěru, ale také úrokové sazby. Fixace je možná na 1, 2, 3, 5 nebo 7 let. Maximálně je s ní možné uhradit 80 % zástavní hodnoty nemovitosti (LTV) stanové bankou. Dalším benefitem je absence poplatků. Až do 30. září totiž platí poplatkové prázdniny za zpracování a poskytnutí úvěru. Hypotéka dopředu je určitě zajímavá pro klienty, kterých se mohou dotknout přísnější pravidla pro posuzování bonity, jež vstupují v platnost od 1. října na základě doporučení České národní banky,“ uvádí Holub.

 

Jak zažádat o Hypotéku dopředu?
1.  Klient požádá o hypotéku bez vybrané nemovitosti.
2. Wüstenrotu doloží pouze podklady ke svým příjmům, výdajům domácnosti a případně doplňující informace pro tzv. scoring.
3. Wüstenrot posoudí klientovu bonitu a předloží mu k podpisu smlouvu se schváleným maximálním úvěrovým rámcem.
4. Klient má 12 měsíců na vyhledání nemovitosti.
5. Po nalezení vhodné nemovitosti klient Wüstenrotu předloží standardní dokumenty k nemovitosti (např. ocenění, výpis z katastru, kupní smlouvu apod.).
6. Wüstenrot umožní klientovi vyčerpat peníze z poskytnuté hypotéky.

Hypotéka dopředu klientům garantuje, že mohou bez obav složit zálohu a po umožnění čerpání hypotéky zaplatit kupní cenu. „Vyhnou se tak problémům, kdy si například vyberou nemovitost, složí prodávajícímu nevratnou rezervační zálohu a až poté jdou do banky vyřídit hypotéku. Tam teprve zjistí, že jim banka požadovanou výši neposkytne, jelikož nejsou dostatečně bonitní. Zálohu jim pak už nikdo nevrátí,“ upozorňuje Holub. Proto se klienti díky předem schválenému úvěru dostávají do výhodnější pozice, a to i při vyjednávání s prodávajícím či realitní kanceláří, jelikož mají předem zajištěné financování nákupu nemovitosti.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *