Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Za první rok na trhu hypoték poskytla Equa bank úvěry o objemu 2, 1 miliardy korun

27.02.2013 03:02 Tisková zpráva: Equa bank

Equa bank začala jako první z nových bank nabízet hypotéky v únoru loňského roku. Nejprve klientům nabídla refinancování stávajících hypoték. O dva měsíce později rozšířila nabídku o účelové i neúčelové hypotéky, hypotéky BEZ (bez doložení příjmu), FIT (s přihlédnutím k menším záznamům v registru) a PRO (pro podnikatele). V srpnu nabídla klientům možnost uzavřít k hypotečním úvěrům pojištění schopnosti splácet půjčky s unikátním krytím pro případ závažných onemocnění, a dále jednoduché pojištění nemovitosti a domácnosti. „První rok našeho působení na hypotečním trhu považujeme za velice úspěšný. Jako nováčci jsme dokázali naší nabídkou zaujmout a klienty si získat. Z hlediska objemu nově poskytnutých hypoték se nám dokonce podařilo předstihnout banky, které úvěry na bydlení poskytují řadu let,“ komentoval první rok na hypotečním trhu Petr Řehák, generální ředitel a předseda představenstva Equa bank. 

 V roce 2013 očekává Equa bank nárůst objemu hypotečních úvěrů o 5 – 10%, na celkových 130 miliard korun. Růst bude přitom tažen zejména refinancováním stávajících hypoték. „Odhadujeme, že v letošním roce by mohlo být refinancováno zhruba 20 tisíc hypotečních úvěrů. Především se jedná o hypoteční úvěry z roku 2007 s tří letou fixací úrokové sazby a o úvěry z roku 2008 s pětiletou splatností úrokové sazby.  Celkem se jedná o hypotéky v objemu zhruba 40 miliard korun,“ uvedl Ondřej Hák, ředitel úvěrových produktů Equa bank.

Podle Ondřeje Háka se v letošním roce dá očekávat i zvýšený zájem o nákup druhé či další nemovitosti, které budou sloužit především jako alternativa tradičních úspor na důchod. Nahrává tomu skutečnost, že ceny nemovitostí jsou nyní příznivé a na nízké úrovni, stejně jako úrokové sazby hypoték. „Tento trend bude patrný především u generace dnešních třicátníků až čtyřicátníků.  U nich pozorujeme stále častěji zájem pořídit si další nemovitost, ať už v ČR nebo v zahraničí, kterou chtějí pronajímat a z nájmu částečně splácet hypotéku. Nákup nemovitosti přitom berou jako alternativu k dalším formám spoření na důchod,“ objasnil Ondřej Hák. 

Letošní rok bude pro zájemce o hypotéky příznivý. Sazby jsou nyní velice nízké a dá se předpokládat, že neporostou. Naopak může dojít k určitému poklesu v rámci sezónních, zvýhodněných a časově omezených nabídek. Příznivé jsou i ceny nemovitostí, přičemž se nepředpokládá, že letos porostou. K růstu cen dojde pravděpodobně až v roce 2014,“ uzavřel Ondřej Hák.

Equa bank nabízí v současné době hypotéky na refinancování hypoték s úrokem od 2,89 % p.a., účelové hypotéky od 2,99 % p.a., neúčelové hypotéky s úrokem od 5,49 % p.a. a neúčelové hypotéky pro podnikatele se sazbou od 4,99 % p.a. Minimální hranice výše úvěru pro nejnižší sazby byla nedávno výrazně snížena z 3 miliónů korun na 1,5 miliónu. Splatnost hypotéky u Equa bank je 5 – 35 let, úrokovou sazbu lze zafixovat na 1, 3 nebo 5 let. Hypotéku lze při dodržení podmínek získat i bez doložení příjmu (Hypotéka BEZ) nebo na základě zohlednění úvěrové historie s méně významnými záznamy v úvěrových registrech, které by v jiné bance bránily k získání hypotéky (Hypotéka FIT).

Do konce března 2013 nabízí Equa bank ke všem sjednaným hypotékám bonus ve výši 5.000 korun.

Tagy: objem úvěry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *