EUR 25.360

USD 23.264

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.360

USD 23.264

12. 12. 2023

0 komentářů

Zájem o financování elektrokol u ESSOX letos vzrostl o 60 procent

 

Elektrokola jsou stále oblíbenější alternativou pro rychlý a ekologický pohyb ve městech. I přes útlum prodejů nových kol po skončení covidového boomu eviduje ESSOX rostoucí zájem o investice do elektrokol. Za prvních deset měsíců letošního roku jich profinancoval téměř 1 550 kusů. Meziročně se jedná o nárůst o 60 procent.

Loading 

Celková výše poskytnutých úvěrů na pořízení elektrokol dosáhla ke konci října téměř 53 milionů korun. Meziročně to znamená růst o 81 procent. Průměrná výše úvěru lehce překročila 34 tisíc korun. Nejvíce smluv na financování elektrokol bylo letos uzavřeno v květnu, červnu a červenci.

„Mám radost, že stále častěji slouží elektrokola také pro běžnou přepravu po městě v rámci pracovního dne. Díky jízdě na kole tak může každý při cestě na schůzku nebo do práce navíc udělat i něco pro své zdraví a pro ochranu přírody,“ uvedla Jana Hanušová, generální ředitelka ESSOX.

Dojezd moderních elektrokol se počítá v desítkách kilometrů. Není proto výjimkou, že elektrokola doplňují v některých firmách dříve oblíbené městské skútry.

„Obliba pořízení jízdních kol u podnikatelů roste. V případě využití financování kupují firmy a podnikatelé častěji elektrokola, jejichž pořizovací náklady jsou vyšší. Výjimkou ale nejsou ani běžná městská kola. Kola se stávají běžnou součástí vozového parku zejména u firem ve středních a velkých městech,“ uvedl Martin Verner, provozní ředitel, Ski a Bike Centra Radotín.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Komentář: Chcete i u nás garantovanou hypotéku za 2 nebo dokonce 0,5 % p. a. jako v Polsku? Byla by to cesta do pekla

Obvykle lidé kritizují českou vládu, protože nevědí, co se děje v zahraničí. Nicméně v zahraničí je to často ještě mnohem horší než u nás. Příkladem může být Polsko, kde předchozí vláda Jarosława Kaczyńského garantovala dvouprocentní hypotéky. To bylo něco, co lidi milovali. Poptávka byla obrovská. Během chvilky se dotace na hypotéky vyčerpala. Přitom měla platit až do […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 03. 2024

Investici do energetických úspor sníží výdaje i zhodnotí dům

Banky se stále více zaměřují na financování energeticky úsporného bydlení. Kromě výhodnější úrokové sazby lze takto umořit část úvěru z vyplacené dotace bez sankcí. Hypotéky jsou sice stále drahé, úrokové sazby však mohou být s další refixací již o dost nižší, což se ale nedá říci o cenách. Bonusem je výrazné zhodnocení nemovitosti.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 12. 2023

Český realitní trh dusí i absence pobídek pro zahraniční investory

Trh s nemovitostmi napjatě vyhlíží první výraznější snížení úrokových sazeb. Nové kanceláře se nestaví, prodeje bytů rostou zatím pozvolna a většímu rozvoji nájemního bydlení brání kromě drahého financování i současná legislativa. Nejen na tom se shodují realitní odborníci.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *