EUR 25.355

USD 23.377

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.355

USD 23.377

12. 12. 2023

0 komentářů

Zájem o financování elektrokol u ESSOX letos vzrostl o 60 procent

 

Elektrokola jsou stále oblíbenější alternativou pro rychlý a ekologický pohyb ve městech. I přes útlum prodejů nových kol po skončení covidového boomu eviduje ESSOX rostoucí zájem o investice do elektrokol. Za prvních deset měsíců letošního roku jich profinancoval téměř 1 550 kusů. Meziročně se jedná o nárůst o 60 procent.

Loading 

Celková výše poskytnutých úvěrů na pořízení elektrokol dosáhla ke konci října téměř 53 milionů korun. Meziročně to znamená růst o 81 procent. Průměrná výše úvěru lehce překročila 34 tisíc korun. Nejvíce smluv na financování elektrokol bylo letos uzavřeno v květnu, červnu a červenci.

„Mám radost, že stále častěji slouží elektrokola také pro běžnou přepravu po městě v rámci pracovního dne. Díky jízdě na kole tak může každý při cestě na schůzku nebo do práce navíc udělat i něco pro své zdraví a pro ochranu přírody,“ uvedla Jana Hanušová, generální ředitelka ESSOX.

Dojezd moderních elektrokol se počítá v desítkách kilometrů. Není proto výjimkou, že elektrokola doplňují v některých firmách dříve oblíbené městské skútry.

„Obliba pořízení jízdních kol u podnikatelů roste. V případě využití financování kupují firmy a podnikatelé častěji elektrokola, jejichž pořizovací náklady jsou vyšší. Výjimkou ale nejsou ani běžná městská kola. Kola se stávají běžnou součástí vozového parku zejména u firem ve středních a velkých městech,“ uvedl Martin Verner, provozní ředitel, Ski a Bike Centra Radotín.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Investici do energetických úspor sníží výdaje i zhodnotí dům

Banky se stále více zaměřují na financování energeticky úsporného bydlení. Kromě výhodnější úrokové sazby lze takto umořit část úvěru z vyplacené dotace bez sankcí. Hypotéky jsou sice stále drahé, úrokové sazby však mohou být s další refixací již o dost nižší, což se ale nedá říci o cenách. Bonusem je výrazné zhodnocení nemovitosti.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 12. 2023

Český realitní trh dusí i absence pobídek pro zahraniční investory

Trh s nemovitostmi napjatě vyhlíží první výraznější snížení úrokových sazeb. Nové kanceláře se nestaví, prodeje bytů rostou zatím pozvolna a většímu rozvoji nájemního bydlení brání kromě drahého financování i současná legislativa. Nejen na tom se shodují realitní odborníci.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 12. 2023

Hrozí Česku konec dlouhých fixací hypoték?

Devět z deseti lidí s hypotékou preferuje dlouhodobější fixace úrokových sazeb, tedy na pět let a déle. Ty by ale mohly skončit kvůli nevyjasněné situaci u možností předčasného splácení hypoték. S nestabilitou úroků na trhu se totiž riziko pro banky stává neúměrným. Upozorňuje na to ve své analýze Česká bankovní asociace.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *