EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

07. 07. 2021

ZDR Investments kupuje další dvě komerční nemovitosti a posiluje svou pozici na Slovensku

 

Česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments pokračuje ve své zahraniční expanzi. Dalšími akvizicemi v objemu přes 20 mil. EUR jsou logistický park v Prešově a hypermarket TESCO v Senci. 
Nově zakoupený logistický park v Prešově obohatí portfolio nemovitostního fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. Objekt má celkem 13.340 m2 pronajímatelné plochy. Hlavními nájemci jsou společnosti PPG, vedoucí výrobce nátěrových hmot a potravinářský řetězec TESCO, který na Slovensku patří k nejvýznamnějším obchodním řetězcům v zemi. Tesco přesunulo a rozšířilo své distribuční centrum do Prešova v roce 2015. Z této lokality zásobuje svou obchodní síť ve východní a střední části Slovenska. 


V rámci akvizice se ZDR Investments a TESCO STORES SR dohodli na uzavření dlouhodobé nájemní smlouvy, v rámci které společnosti plánují modernizaci chladící technologie distribučního centra a využití moderních technologií šetrných k životnímu prostředí.
Aktuální akvizice hypermarketu TESCO v Senci doplní retail park v Senci. Tento retail park je v majetku skupiny již od prosince 2020. Pronajímatelná plocha hypermarketu TESCO Senec je 4.750 m2 a je situován přímo naproti retail parku o velikosti 3.656 m2. Zakoupený hypermarket doplní portfolio retailového nemovitostního fondu ZDR Investments Public SICAV a.s.
Skupina ZDR Investments vlastní po těchto akvizicích celkem 42 komerčních nemovitostí v hodnotě 240 mil. EUR., z toho 7 nemovitostí na území Slovenska. Podíl slovenských nemovitostí na portfoliu skupiny činí aktuálně 20 %. Skupina ZDR Investments se kromě Slovenska zaměřuje na expanzi do západních zemí a trvale se drží své krizi odolné strategie na regionální retail parky.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021

Kvůli covidu zdražují nejen chaty a chalupy, ale i mobilní domy

Foto: Shutterstock Průzkumy ukazují, že Češi tráví na svých chalupách nebo chatách stále více času. Mnozí další by si přitom takovou nemovitost přáli nebo již aktivně plánují její nákup. Vyšší poptávka, kterou způsobila pandemická omezení, ale žene ceny nahoru. Podle osloveného realitního experta je aktuální nabídka chudší než dříve, zajímavou alternativou proto mohou být mobilní […]

Text: redakce hypoindex.cz

04. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.