EUR 24.765

USD 23.115

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.765

USD 23.115

09. 03. 2023

0 komentářů

Zeitgeist Asset Management se společnosti Invesco postará o nově vznikající projekt nájemního bydlení na Hagiboru

 

Zeitgeist Asset Management je v tuzemsku považován za specialistu na nájemní bydlení. A právě jeho zkušeností se rozhodla využít investiční společnost INVESCO Real Estate, která vloni v létě koupila od developerské skupiny Crestyl jednu z fází jejího multifunkčního projektu Hagibor na pomezí Vinohrad, Strašnic a Žižkova – budovu Delta aspirující na zelenou certifikaci BREEAM Very Good. Ta počítá s celkem 165 byty v dispozicích od 1+kk do 4+kk určených výhradně pro účely nájemního bydlení. Jejich výstavba byla zahájena ve 4. čtvrtletí loňského roku a plánovaný termín dokončení je ve 3. čtvrtletí 2024. Zeitgeist Asset Management se na základě svěřeného mandátu postará o kompletní řízení projektu během výstavby, ale i následný pronájem a správu bytů.

Loading 

„Jsem potěšen, že se nám podařilo přesvědčit takto renomovaného investora o našich schopnostech a know-how v oblasti poskytování institucionalizovaného nájemního bydlení.  Téměř deset let zkušeností na trhu nyní promítneme do vzájemné spolupráce,“ komentuje Peter Noack, spoluzakladatel a CEO společnosti Zeitgeist Asset Management.

Michal Nečas, jednatel Zeitgeist Asset Management, doplňuje: „Na projektu Hagibor jsme se podíleli již v rámci akvizice, přičemž posun k dlouhodobé spolupráci představuje další významný milník v rozvoji naší společnosti. Ukazuje, že vedle developerské činnosti a správy nemovitostí pro ‚vlastní‘ soukromé a institucionální investory jsme schopni nabídnout stejně kvalitní služby i dalším investičním fondům.“ 

Tomáš Pícha, ředitel INVESCO Real Estate k tomu uvádí: „Jsem velmi rád, že jsme dokázali rozšířit naše investiční portfolio o tento rezidenční projekt. Již v přípravné fázi jsme oslovili společnost Zeitgeist s možností spolupráce na vzájemném rozvoji produktu tak, aby co nejlépe odpovídal lokálním požadavkům budoucích nájemců. Naše strategie v oblasti rezidenčního bydlení je dlouhodobá. Věříme, že tento sektor skýtá velkou příležitost a v posledních několika kvartálech prokazuje rychlý nárůst výše nájemného. Nedostupnost bydlení a současná politika vysokých hypotéčních úroků povede k strukturálním změnám, takže sektor nájemního bydlení bude jednoznačně využíván mnohem častěji, než tomu bylo doposud. A protože chceme rozvíjet naše aktivity v této oblasti, bylo celkem logické oslovit jednoho z hlavních hráčů na tomto poli.“

Lidé se v blízké budoucnosti mohou těšit na širokou skladbu nájemních bytů ve vysokém standardu. Zasazeny budou do právě vznikající městské čtvrti Hagibor, kterou developer Crestyl staví poblíž stanice metra Želivského. Na projektu spolupracovala dvě mezinárodní architektonická studia: Bogle Architects a Ian Bryan Architects. Kromě nájemní fáze zahrnuje také byty do osobního vlastnictví a kanceláře, nicméně velký důraz je kladen i na veřejný prostor. Jeho koncepci řídí Michel Desvigne, nejvýznamnější krajinářský architekt současnosti. Chybět nebude rozsáhlý park s dvěma tisíci nově vysázenými stromy, pěší bulvár s obchody a restauracemi, dětské hřiště a napojení na městské cyklotrasy.

REKLAMA

Nájemní budova Hagibor Delta se bude od 3. nadzemního podlaží větvit do tří věží. Největší a zároveň nejluxusnější byty se budou nacházet v nejvyšším podlaží věže „A“, která dosahuje 11 podlaží. Nicméně skvělý výhled na Prahu bude i z ostatních bytů – zaručuje to samotná vyvýšená lokalita Vinohrad, se kterou Hagibor doslova sousedí. Nad interiérovým designem budovy spolupracuje Zeitgeist Asset Management s architektonickým studiem Arkhe. Kromě volby podlaží anebo dispozice budou mít nájemci na výběr ze dvou interiérových variant – světlé a tmavé. Některé byty budou vybaveny vanou, jiné zase sprchovým koutem. Většina bytů o dispozici 1+kk a 2+kk bude plně zařízena nábytkem. Nájemcům těchto bytů tudíž odpadnou starosti se stěhováním a budou moci začít ihned kvalitně bydlet.

„Samozřejmě myslíme i na udržitelnost objektu a nízké provozní náklady samotných nájemců. I proto cílíme na zelenou certifikaci. Hagibor Delta bude mít například externí stínící systém po všech svých stranách, což významným způsobem pomůže dosáhnout tepelné pohody uprostřed letních měsíců,“ uzavírá Michal Nečas.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Objem nových hypoték byl v květnu nejvyšší od března 2022

Objem poskytnutých hypoték se v květnu dostal na nejvyšší úroveň od března roku 2022. Meziročně vzrostl o 92 % na 23,7 miliardy Kč. Po zohlednění tradiční sezónnosti meziměsíčně podstatě stagnoval. Květnový objem zůstává příznivý a oživování hypoteční aktivity v letošním roce pokračuje. Údaje vyplývají z aktuálních statistik ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *