EUR 24.355

USD 22.616

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.355

USD 22.616

09. 03. 2023

0 komentářů

Zeitgeist Asset Management se společnosti Invesco postará o nově vznikající projekt nájemního bydlení na Hagiboru

 

Zeitgeist Asset Management je v tuzemsku považován za specialistu na nájemní bydlení. A právě jeho zkušeností se rozhodla využít investiční společnost INVESCO Real Estate, která vloni v létě koupila od developerské skupiny Crestyl jednu z fází jejího multifunkčního projektu Hagibor na pomezí Vinohrad, Strašnic a Žižkova – budovu Delta aspirující na zelenou certifikaci BREEAM Very Good. Ta počítá s celkem 165 byty v dispozicích od 1+kk do 4+kk určených výhradně pro účely nájemního bydlení. Jejich výstavba byla zahájena ve 4. čtvrtletí loňského roku a plánovaný termín dokončení je ve 3. čtvrtletí 2024. Zeitgeist Asset Management se na základě svěřeného mandátu postará o kompletní řízení projektu během výstavby, ale i následný pronájem a správu bytů.

Loading 

„Jsem potěšen, že se nám podařilo přesvědčit takto renomovaného investora o našich schopnostech a know-how v oblasti poskytování institucionalizovaného nájemního bydlení.  Téměř deset let zkušeností na trhu nyní promítneme do vzájemné spolupráce,“ komentuje Peter Noack, spoluzakladatel a CEO společnosti Zeitgeist Asset Management.

Michal Nečas, jednatel Zeitgeist Asset Management, doplňuje: „Na projektu Hagibor jsme se podíleli již v rámci akvizice, přičemž posun k dlouhodobé spolupráci představuje další významný milník v rozvoji naší společnosti. Ukazuje, že vedle developerské činnosti a správy nemovitostí pro ‚vlastní‘ soukromé a institucionální investory jsme schopni nabídnout stejně kvalitní služby i dalším investičním fondům.“ 

Tomáš Pícha, ředitel INVESCO Real Estate k tomu uvádí: „Jsem velmi rád, že jsme dokázali rozšířit naše investiční portfolio o tento rezidenční projekt. Již v přípravné fázi jsme oslovili společnost Zeitgeist s možností spolupráce na vzájemném rozvoji produktu tak, aby co nejlépe odpovídal lokálním požadavkům budoucích nájemců. Naše strategie v oblasti rezidenčního bydlení je dlouhodobá. Věříme, že tento sektor skýtá velkou příležitost a v posledních několika kvartálech prokazuje rychlý nárůst výše nájemného. Nedostupnost bydlení a současná politika vysokých hypotéčních úroků povede k strukturálním změnám, takže sektor nájemního bydlení bude jednoznačně využíván mnohem častěji, než tomu bylo doposud. A protože chceme rozvíjet naše aktivity v této oblasti, bylo celkem logické oslovit jednoho z hlavních hráčů na tomto poli.“

Lidé se v blízké budoucnosti mohou těšit na širokou skladbu nájemních bytů ve vysokém standardu. Zasazeny budou do právě vznikající městské čtvrti Hagibor, kterou developer Crestyl staví poblíž stanice metra Želivského. Na projektu spolupracovala dvě mezinárodní architektonická studia: Bogle Architects a Ian Bryan Architects. Kromě nájemní fáze zahrnuje také byty do osobního vlastnictví a kanceláře, nicméně velký důraz je kladen i na veřejný prostor. Jeho koncepci řídí Michel Desvigne, nejvýznamnější krajinářský architekt současnosti. Chybět nebude rozsáhlý park s dvěma tisíci nově vysázenými stromy, pěší bulvár s obchody a restauracemi, dětské hřiště a napojení na městské cyklotrasy.

Nájemní budova Hagibor Delta se bude od 3. nadzemního podlaží větvit do tří věží. Největší a zároveň nejluxusnější byty se budou nacházet v nejvyšším podlaží věže „A“, která dosahuje 11 podlaží. Nicméně skvělý výhled na Prahu bude i z ostatních bytů – zaručuje to samotná vyvýšená lokalita Vinohrad, se kterou Hagibor doslova sousedí. Nad interiérovým designem budovy spolupracuje Zeitgeist Asset Management s architektonickým studiem Arkhe. Kromě volby podlaží anebo dispozice budou mít nájemci na výběr ze dvou interiérových variant – světlé a tmavé. Některé byty budou vybaveny vanou, jiné zase sprchovým koutem. Většina bytů o dispozici 1+kk a 2+kk bude plně zařízena nábytkem. Nájemcům těchto bytů tudíž odpadnou starosti se stěhováním a budou moci začít ihned kvalitně bydlet.

REKLAMA

„Samozřejmě myslíme i na udržitelnost objektu a nízké provozní náklady samotných nájemců. I proto cílíme na zelenou certifikaci. Hagibor Delta bude mít například externí stínící systém po všech svých stranách, což významným způsobem pomůže dosáhnout tepelné pohody uprostřed letních měsíců,“ uzavírá Michal Nečas.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.02 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%
Historie vývoje


Související články

Komerční nájemní bydlení poroste

Potenciál komerčního nájemního bydlení stále roste. Ukazuje to nejen vývoj cen bytů ke koupi a nájmu, ale také zkušenosti zahraničních odborníků, kteří vystoupili na konferenci společností BTR Consulting „Nájemní bydlení – zkušenosti ze zahraničí“.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

07. 12. 2023

Brusel chystá další nesmyslný diktát – zákaz plynových kotlů pro domácnosti

Mnoho miliard korun ze státních zdrojů vyletí komínem. A to doslova. Bruselští byrokrati totiž chystají zásadní změnu směrnice, která v konečném důsledku povede k zákazu prodeje i oprav plynových kotlů. Zákaz by měl platit už od roku 2029. Český stát přitom ještě nedávno lidem na pořízení plynového kotle přispíval. Celkově na podporu tohoto typu vytápění v domácnostech […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 12. 2023

Jak správně formulovat inflační doložku v nájemní smlouvě?

Vysoké ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték zvyšují zájem o nájemní bydlení a tržní nájemné roste. Pronajímatelé tak často hledají cesty, jak již sjednané nájemné jednostranně navýšit. Mají přitom pouze tři možnosti, které připadají v úvahu – na základě inflační doložky, souhlasu nájemce nebo rozhodnutím soudu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *