EUR 23.660

USD 21.748

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.660

USD 21.748

09. 03. 2023

0 komentářů

Zeitgeist Asset Management se společnosti Invesco postará o nově vznikající projekt nájemního bydlení na Hagiboru

 

Zeitgeist Asset Management je v tuzemsku považován za specialistu na nájemní bydlení. A právě jeho zkušeností se rozhodla využít investiční společnost INVESCO Real Estate, která vloni v létě koupila od developerské skupiny Crestyl jednu z fází jejího multifunkčního projektu Hagibor na pomezí Vinohrad, Strašnic a Žižkova – budovu Delta aspirující na zelenou certifikaci BREEAM Very Good. Ta počítá s celkem 165 byty v dispozicích od 1+kk do 4+kk určených výhradně pro účely nájemního bydlení. Jejich výstavba byla zahájena ve 4. čtvrtletí loňského roku a plánovaný termín dokončení je ve 3. čtvrtletí 2024. Zeitgeist Asset Management se na základě svěřeného mandátu postará o kompletní řízení projektu během výstavby, ale i následný pronájem a správu bytů.

Loading 

„Jsem potěšen, že se nám podařilo přesvědčit takto renomovaného investora o našich schopnostech a know-how v oblasti poskytování institucionalizovaného nájemního bydlení.  Téměř deset let zkušeností na trhu nyní promítneme do vzájemné spolupráce,“ komentuje Peter Noack, spoluzakladatel a CEO společnosti Zeitgeist Asset Management.

Michal Nečas, jednatel Zeitgeist Asset Management, doplňuje: „Na projektu Hagibor jsme se podíleli již v rámci akvizice, přičemž posun k dlouhodobé spolupráci představuje další významný milník v rozvoji naší společnosti. Ukazuje, že vedle developerské činnosti a správy nemovitostí pro ‚vlastní‘ soukromé a institucionální investory jsme schopni nabídnout stejně kvalitní služby i dalším investičním fondům.“ 

Tomáš Pícha, ředitel INVESCO Real Estate k tomu uvádí: „Jsem velmi rád, že jsme dokázali rozšířit naše investiční portfolio o tento rezidenční projekt. Již v přípravné fázi jsme oslovili společnost Zeitgeist s možností spolupráce na vzájemném rozvoji produktu tak, aby co nejlépe odpovídal lokálním požadavkům budoucích nájemců. Naše strategie v oblasti rezidenčního bydlení je dlouhodobá. Věříme, že tento sektor skýtá velkou příležitost a v posledních několika kvartálech prokazuje rychlý nárůst výše nájemného. Nedostupnost bydlení a současná politika vysokých hypotéčních úroků povede k strukturálním změnám, takže sektor nájemního bydlení bude jednoznačně využíván mnohem častěji, než tomu bylo doposud. A protože chceme rozvíjet naše aktivity v této oblasti, bylo celkem logické oslovit jednoho z hlavních hráčů na tomto poli.“

Lidé se v blízké budoucnosti mohou těšit na širokou skladbu nájemních bytů ve vysokém standardu. Zasazeny budou do právě vznikající městské čtvrti Hagibor, kterou developer Crestyl staví poblíž stanice metra Želivského. Na projektu spolupracovala dvě mezinárodní architektonická studia: Bogle Architects a Ian Bryan Architects. Kromě nájemní fáze zahrnuje také byty do osobního vlastnictví a kanceláře, nicméně velký důraz je kladen i na veřejný prostor. Jeho koncepci řídí Michel Desvigne, nejvýznamnější krajinářský architekt současnosti. Chybět nebude rozsáhlý park s dvěma tisíci nově vysázenými stromy, pěší bulvár s obchody a restauracemi, dětské hřiště a napojení na městské cyklotrasy.

Nájemní budova Hagibor Delta se bude od 3. nadzemního podlaží větvit do tří věží. Největší a zároveň nejluxusnější byty se budou nacházet v nejvyšším podlaží věže „A“, která dosahuje 11 podlaží. Nicméně skvělý výhled na Prahu bude i z ostatních bytů – zaručuje to samotná vyvýšená lokalita Vinohrad, se kterou Hagibor doslova sousedí. Nad interiérovým designem budovy spolupracuje Zeitgeist Asset Management s architektonickým studiem Arkhe. Kromě volby podlaží anebo dispozice budou mít nájemci na výběr ze dvou interiérových variant – světlé a tmavé. Některé byty budou vybaveny vanou, jiné zase sprchovým koutem. Většina bytů o dispozici 1+kk a 2+kk bude plně zařízena nábytkem. Nájemcům těchto bytů tudíž odpadnou starosti se stěhováním a budou moci začít ihned kvalitně bydlet.

REKLAMA

„Samozřejmě myslíme i na udržitelnost objektu a nízké provozní náklady samotných nájemců. I proto cílíme na zelenou certifikaci. Hagibor Delta bude mít například externí stínící systém po všech svých stranách, což významným způsobem pomůže dosáhnout tepelné pohody uprostřed letních měsíců,“ uzavírá Michal Nečas.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Ve druhém pololetí 2022 se v Praze prodalo nejméně bytů za posledních 10 let, ceny novostaveb neklesají

Pražský trh s byty zaznamenal v minulém pololetí silný pokles prodejů a útlum zahájené výstavby nových bytů. V průběhu druhého pololetí byla zahájena výstavba 1670 bytů, což představuje 63% pokles v celoročním srovnání. Ačkoli počet bytů ve výstavbě mírně klesl na 12 400, stavební aktivita zůstává v porovnání s pětiletým průměrem nadále vysoká. Vyplývá to u údajů společnosti […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 03. 2023

Budoucí vývoj cen nájmů v Praze

V loňském roce trh zaznamenal poměrně prudký vývoj cen nájmů. Díky hned několika vlivům najednou – vysoké míře inflace (18,1 %), válce na Ukrajině a s ní spojeným odchodem mnoha Ukrajinců do ČR a nakonec dlouholeté stagnaci nájmů – došlo k meziročnímu nárůstu o téměř 20 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 03. 2023

Komentář: Jsem optimista, ale optimismus hypotéku nezaplatí

Inflace zaklepala na dveře a s ní zdražování hypoték. „Jsem optimista, což pomáhá, ale optimismus hypotéku nezaplatí,“ zaznívá v jednom komentáři v jedné ze zemí našich protinožců. Australská centrální banka v době, kdy australská inflace atakuje 8% úroveň, zvýšila sazby na 11leté maximum, na 3,6 %. Zdražení ceny peněz, několikáté v řadě.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

20. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *