EUR 25.055

USD 22.706

REPO sazba ČNB 4.5 %

Inflace 2.2 %

EUR 25.055

USD 22.706

22. 09. 2016

0 komentářů

Zloději od začátku roku napáchali škody za 700 mil. korun. Stále více používají SG metodu a vloupou se, i když jste doma

 


 

Drzost a vynalézavost jsou základními vlastnostmi dnešních zlodějů. Pomocí stále populárnější SG metody si odemknou a pak za sebou dokonce i zamknou. Vniknou tak k vám domů, aniž by použili třeba hlučnou vrtačku nebo páčidlo, a sousedi si tak ničeho nevšimnou. Celé jim to trvá pár chvil.

Principem SG metody je nenásilné a velmi rychlé otevření zámku pomocí speciálního vyklepávacího klíče. Metoda je nejúčinnější na dveřích, které mají starší zámkové vložky s odpruženým stavítkovým systémem. Zjednodušeně řečeno, zloděj nejprve provede šikovný úder do vyklepávacího klíče. Stavítka se následně posunou do takové polohy, která pachateli umožní nedestruktivní otevření dveří.

Nebezpečí této metody spočítá v její jednoduchosti a technické nenáročnosti. Toto riziko jde ruku v ruce s video-návody na použití SG metody, které jsou volně dostupné na internetu a snadno zneužitelné.

Podle expertů je jedinou obranou proti SG metodě instalace certifikované bezpečnostní vložky, která odpovídá třetí, lépe však čtvrté bezpečnostní třídě. „Jestliže máte na dveřích zámkové vložky starší více než deset let, je vysoce pravděpodobné, že dveře SG metodě neodolají. U nových typů bezpečnostních dveří již výrobci provedli technické úpravy vložek, které vniknutí do domu či bytu pomocí této metody zabrání, což potvrzují i testy v autorizovaných zkušebnách. V každém případě je vhodné se při nákupu zámkové vložky nebo bezpečnostních dveří o této ochranné funkci informovat. Žádejte rovněž příslušnou certifikaci, která potvrzuje odolnosti proti SG metodě,“ uzavírá Ivan Pavlíček, Next.

Tisková zpráva: Next

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.38 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%
Historie vývoje

 

 


Související články

Vloupání do bytu

Co si počít s vykradeným bytem po dovolené?

Letní měsíce jsou rájem pro zloděje. V době dovolených jim nahrávají opuštěné či špatně zabezpečené příbytky, ale i sociální sítě. Po návratu z dovolené vás tak může čekat nemilé překvapení. Jak se nejlépe vypořádat s vloupáním?

Text: Jana Zámečníková

18. 08. 2017

Vloupání do bytu

Pojištění (nejen) domácnosti – nutnost, nebo rozmar?

Přichází jaro a mnozí sčítají škody po zimních přívalech sněhu. Poničené okapy nebo střechy pod nápory těžkého a mokrého sněhu mnohdy nejsou výjimkou. Jaro s sebou pro změnu přináší riziko povodní a záplav. Jak se nejúčinněji bránit škodám? Nejlépe pojištěním.

Text: Petr Zámečník

25. 04. 2017

Co dělat, když vás vykradou?

Bohužel se to stává. Přijdete domů a zámek vylomený, dveře vypáčené. Hrůza, která děsí mnoho lidí. Nejlepší je této nepříjemnosti předcházet kvalitním zabezpečením bytu, či domu. Ale když už se něco takového stane, okamžitě vše oznamte na Policii ČR.

Text: Monika Lukešová

17. 02. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *