EUR 25.165

USD 23.481

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.165

USD 23.481

Text: Veronika Hejná

10. 11. 2022

0 komentářů

Pojištění schopnosti splácet by mělo reflektovat potřeby lidí v náročném období

 

Naším cílem je, aby se klienti cítili bezpečně, i když současná turbulentní doba přináší nová rizika. Například podle Národního ústavu pro duševní zdraví vzrostl během posledních dvou let v souvislosti s pandemií covidu-19 výskyt duševních onemocnění, která tvoří velkou část invalidity II. stupně, u dospělé populace na téměř 30 %. Duševní poruchy jsou druhou nejčastější příčinou přiznání invalidity, u mladých lidí do 45 let je to dokonce vůbec nejčastější příčinou. Vzhledem k této skutečnosti jsme se rozhodli reagovat a pojištění schopnosti splácet úvěr nabízet s rozšířeným krytím právě i pro případy přiznání invalidity II. stupně.

Loading



 

S ohledem na období uplynulých dvou let musím konstatovat, že připravit se na možná rizika by mělo být povinností, nikoli pouhým doporučením. Z toho důvodu jsme znatelně vylepšili nabídku pojištění schopnosti splácet úvěr o nová pojistná rizika, která reflektují náročné období a z něj plynoucí hrozby.

S podzimem se opět vrací covid-19, válka na Ukrajině stále nebere konce, lidé začínají mít problémy související s velkým nárůstem cen především energií. Psychický tlak se stupňuje a duševní problémy pak klientům komplikují život. Pojištění schopnosti splácet a to, že kryje i rizika duševních nemocí, jako jsou deprese či syndrom vyhoření, proto nabírá na významu. Pokud tyto problémy člověku zabrání v práci a dostane se do potíží se splácením svých závazků, uhradíme jeho splátky úvěru. Chtěl bych také připomenout, že právě duševní poruchy jsou v současné době po nemocech pohybového aparátu druhou nejčastější příčinou invalidního důchodu.

Pojištění schopnosti splácet nepomáhá pouze v případě přiznání invalidity II. stupně, kam mimo jiné spadají právě duševní poruchy a poruchy chování. Rozšířili jsme ho i o další pojistná rizika, jako je například ztráta práce v zahraničí nebo zrušení živnosti.

KOMENTÁŘ MARTINA STEINERA, OBCHODNÍHO ŘEDITELE BNP PARIBAS CARDIF POJIŠŤOVNY

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje

 


Související články

Přehled aktuálních sazeb hypoték – Fio banka je nejlevnější, některé banky dokonce zdražily

Kdo čekal, že se po březnovém snížení základní úrokové sazby ČNB o půl procentního bodu podobně zachovají i banky v případě hypotečních úvěrů, ten se nedočkal. Až na několik málo výjimek, jako v případě Fio banky, UniCredit Bank a AirBank, se všechny ostatní peněžní ústavy “zabetonovaly“ nad 5% hranicí.

Text: redakce hypoindex.cz

26. 04. 2024

V Praze výrazně rostou prodeje nových bytů, ale už i ceny

Prodeje nových bytů v Praze v letošním roce výrazně rostou, developeři za první čtvrtletí prodali celkem 1520 nových bytů. To je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku takřka trojnásobek. První čtvrtletí loňského roku však bylo z pohledu prodejů nejhorší v historii monitoringu trhu, tedy za poslední dvě desetiletí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *