EUR 23.985

USD 22.380

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.985

USD 22.380

Doplaťte částku pro státní podporu! Modrá pyramida vyděsila klienty stavebního spoření

 

„Chcete státní podporu? Nezapomeňte doplatit stavební spoření.“ Modrá pyramida chtěla upozornit klienty, kolik jim na stavební spoření zbývá doplatit do konce roku pro získání státní podpory. Mnoho klientů ale e-mailem vyděsila.

Loading 


Účastníci stavebního spoření mají nárok na státní podporu ve výši deseti procent z uspořené částky. Maximálně mohou ale získat dva tisíce korun, pokud vloží na účet stavebního spoření alespoň 20 tisíc korun do konce příslušného roku.

Platíte stavebko pravidelně nebo jednorázově?

Klienti si mohou vybrat z několika variant. Buď vkládají peníze pravidelně každý měsíc, nebo v několika splátkách ročně, anebo mohou splatit vše jednorázově. Mnoho klientů volí variantu jednorázového vkladu na konci roku.
Pokud uzavře klient více smluv o stavebním spoření, vzniká mu pouze jeden nárok na státní podporu. To znamená jedna podpora na jedno rodné číslo. Smlouvy se starším datem mají přednost. V případě, že například vložíte na dvě smlouvy po deseti tisících korunách, pak je připsán státní příspěvek na obě smlouvy rovnoměrně.
Pro získání státní podpory je tedy důležité, kolik peněz vložíte na účet stavebního spoření v daném roce. Zároveň ale musíte odečíst poplatky, které si vezme stavební spořitelna, a přičíst výnosy z vložených peněz z minulých let. Část státního příspěvku tedy můžete získat, i když na účet nepošlete žádné peníze. Pokud ale chcete získat maximální státní příspěvek, musíte na účet stavební spořitelny poslat dostatečnou částku a včas do konce roku.

Víte kolik vám zbývá doplatit?

Stavební spořitelny nechávají na klientovi, kolik a kdy jim na účet pošle. Pokud chcete zjistit, kolik vám zbývá v daném roce doplatit, nebo zda jste peníze v daném roce poslali, nejschůdnější možností je obrátit se s dotazem přímo na stavební spořitelnu.
Modrá pyramida stavební spořitelna (MPSS) se ale v letošním roce rozhodla informovat o stavu účtu klienty e-mailem sama. Důvodem byly množící se dotazy klientů vždy před koncem roku. Klienty s platnou smlouvou o stavebním spoření minulý týden e-mailem upozornila na doplacení částky pro získání státní podpory.
„E-mail jsme klientům posílali letos poprvé. Hlavním cílem bylo sdělení informace, jakou částku by bylo dobré, aby klient dospořil na účet stavebního spoření tak, aby využil plné státní podpory za tento rok,“ uvedla Hana Vaněčková z Modré pyramidy.

Za dobrotu na žebrotu

Většina klientů podle slov Hany Vaněčkové e-mail uvítala, některé klienty ale sdělení vyděsilo. „V některých případech bohužel došlo k tomu, že jsme tento e-mail poslali i těm klientům, kteří mají nastaven trvalý příkaz k zasílání měsíční úložky, a tak v částce nebyly zohledněny úložky za listopad a prosinec,“ vysvětluje Hana Vaněčková.
V jiných případech zase zvolila Modrá pyramida trochu nešťastnou formu. „V některých případech se nám také zřejmě nepodařilo přesně vyjádřit to, že jde o spořicí účet, a tak se někteří klienti mohli domnívat, že jde o jakýsi „dluh“ a to je mohlo zneklidnit. To rozhodně nebylo záměrem,“ říká Hana Vaněčková.
Řada vyděšených klientů se již na stavební spořitelnu obrátila skrze klientskou linku či poradce Modré pyramidy. „Za vzniklé nedorozumění se klientům omlouváme,“ dodává Hanka Vaněčková.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Nezájem o hypotéky stále trvá

Objem poskytnutých hypoték v  únoru patřil mezi nejnižší za posledních 10 let. Banky a stavební spořitelny poskytly během tohoto měsíce hypoteční úvěry v objemu 7,9 miliardy Kč. Meziměsíčně objem poskytnutých hypoték vzrostl o 20 %. Objem i počet poskytnutých hypoték mírně překonal hodnotu z konce minulého roku a dostal se na nejvyšší úroveň za posledního […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 03. 2023

Za rok se objem poskytnutých hypoték snížil o 82 %

Propad hypoteční aktivity nebere konce. Banky a stavební spořitelny poskytly v září domácnostem hypotéky v celkovém objemu 7,16 miliardy Kč, což je o 2,9 miliardy Kč méně než v srpnu. Hypoteční trh tak dále slábne, což je patrné i z meziroční dynamiky. Objemy jsou menší o 82 %. Vyplývá to za aktuálních statistik ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *