EUR 25.700

USD 22.127

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.700

USD 22.127

Text: Monika Lukešová

12. 11. 2012

Luxusní byty v Praze od 125 milionů do 23,5 milionu korun

 


 

Podle Forbesu je nejdražším bytem u nás střešní penthouse, který nabízí Czech Republic Sotheby´s International Reality. Obytná plocha i s terasami tvoří 1 200 metrů čtverečních a vypadá spíš jako vila postavená na střeše domu. Terasy, tedy spíš zahrady, zabírají plochu 700 metrů čtverečních. Součástí bytu je i billiar, fitness a zahradní altán. Kochat se výhledem na Pražský hrad můžete i z krásného bazénu.

Za zmínku z dvacítky nejdražších bytů jistě stojí dvoupatrový loft v Bubenči, který vás vyjde až na 60 milionů korun za 455 metrů čtverečních. Součástí je také stometrová terasa. V novostavbě na Praze 6 nedaleko amerického velvyslanectví si můžete koupit i levnější byt. Ceny zde začínají na 30 milionech korun.

Mezi ty levnější byty se řadí například 266 metrový byt na Janáčkově nádraží za 44 milionů korun. Tento byt ocení hlavně ti, kterým jsou příjemné moderní technologie a vymění je za velikou terasu. Jako jeden z mála drahých bytů nedisponuje rozsáhlou terasou, ale jen balkonem o rozloze devět metrů čtverečních. Byt má ale dálkové ovládání osvětlení, žaluzií, topení a ventilace.

Milovníky umění jistě zaujme loft v divadelní ulici za 30 milionů korun o velikosti 190 metrů čtverečních. Dvoupatrový loft v činžovním domě na Smetanově nábřeží navrhla architektka Eva Jiřičná. Zajímavé jsou kamenné podlahy, prosklené stěny a v horním patře je skolo-ocelová lávka.

REKLAMA

Nejlevnějším bytem z dvacítky nejdražších bytů je podle Forbesu pětipokojový byt na Malvazinkách v Praze. Byt s teakovými podlahami a čtyřmi ložnicemi stojí 23 500 000 korun o velikosti 257 metrů čtverečních. Součástí bytu je soukromý výtah, kompletní vybavení různými spotřebiči a ve dvoře je uzavřené dětské hřiště.

Luxus i za devět milionů

Developeři, kteří se specializují na běžnou klientelu, nabízejí nejdražší byty kolem devíti milionů korun. Samozřejmě základem je veliká terasa, luxusní výhled a atraktivní pražská lokalita.

EKOSPOL se specializuje především na výstavbu a prodej levných cenově dostupných bytů v Praze. Naše nejdražší byty proto stojí nejčastěji okolo 4–4,5 milionu Kč včetně DPH a zpravidla jde o byty v posledních podlažích s velkými terasami a krásným výhledem. Aktuálně máme v nabídce jedinou výjimku – byt č. A603 v projektu Výhledy Barrandov, který má výměru 115 m2 + terasu 114 m2 a stojí 9 193 500 Kč včetně DPH. Bude z něj nádherný výhled na Prokopské údolí a panorama Prahy,“ říká Milan Jankovský z Ekospolu.

Central Group svůj nejdražší byt také prodává za více než devět milionů korun. Nachází se ve 20. patře rezidence Rezidence Prague Towers a podlahová plocha tvoří 119 metrů čtverečních. Za tuto cenu získáte tři koupelny, čtyři pokoje a velikou terasu, na kterou je přístup v podstatě z celého bytu.

Vstoupit do diskuze 2 Příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021

Jak reagovat, když vám v současnosti dorazí oznámení o zvýšení ceny za dodávky energií?

Mnoho dodavatelů energií právě informuje své zákazníky o nutné změně ceníku s odůvodněním, že za současné situace raketového růstu cen už nejsou schopni dodávat energie za původních podmínek, které slíbili při uzavření smlouvy. Mají na to dodavatelé právo? Co má spotřebitel v takové situaci udělat?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 10. 2021

V Praze si za průměrný roční plat „koupíte“ jen 3 m2 bytu. Jak se k tomu před volbami staví politické strany?

Foto: Shutterstock Přesně za měsíc nás čekají sněmovní volby. Lze očekávat, že téma prohlubující se nedostupnosti bydlení bude jedním z klíčových. Skutečnost, jak se situace v oblasti bydlení zhoršuje, je naprosto zřejmá z následujícího příkladu. Proto nás zajímaly plány jednotlivých politických stran, které by měly dostupnost bydlení zlepšit. Ceny nemovitostí totiž stále rostou a zřejmě porostou i […]

Text: Milan Vodička

09. 09. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.