Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Luxusní byty v Praze od 125 milionů do 23,5 milionu korun

Monika Lukešová

Ceny realit v poslední době klesají, ale nejdražší byt v Praze, tedy v celé České republice, stojí 125 milionů korun. Listopadový magazín Forbes sestavil žebříček dvaceti nejdražších luxusních bytů, které si můžete pořídit, pokud je vaše konto v bance minimálně devítimístné.

Podle Forbesu je nejdražším bytem u nás střešní penthouse, který nabízí Czech Republic Sotheby´s International Reality. Obytná plocha i s terasami tvoří 1 200 metrů čtverečních a vypadá spíš jako vila postavená na střeše domu. Terasy, tedy spíš zahrady, zabírají plochu 700 metrů čtverečních. Součástí bytu je i billiar, fitness a zahradní altán. Kochat se výhledem na Pražský hrad můžete i z krásného bazénu.

Za zmínku z dvacítky nejdražších bytů jistě stojí dvoupatrový loft v Bubenči, který vás vyjde až na 60 milionů korun za 455 metrů čtverečních. Součástí je také stometrová terasa. V novostavbě na Praze 6 nedaleko amerického velvyslanectví si můžete koupit i levnější byt. Ceny zde začínají na 30 milionech korun.

Mezi ty levnější byty se řadí například 266 metrový byt na Janáčkově nádraží za 44 milionů korun. Tento byt ocení hlavně ti, kterým jsou příjemné moderní technologie a vymění je za velikou terasu. Jako jeden z mála drahých bytů nedisponuje rozsáhlou terasou, ale jen balkonem o rozloze devět metrů čtverečních. Byt má ale dálkové ovládání osvětlení, žaluzií, topení a ventilace.

Milovníky umění jistě zaujme loft v divadelní ulici za 30 milionů korun o velikosti 190 metrů čtverečních. Dvoupatrový loft v činžovním domě na Smetanově nábřeží navrhla architektka Eva Jiřičná. Zajímavé jsou kamenné podlahy, prosklené stěny a v horním patře je skolo-ocelová lávka.

Nejlevnějším bytem z dvacítky nejdražších bytů je podle Forbesu pětipokojový byt na Malvazinkách v Praze. Byt s teakovými podlahami a čtyřmi ložnicemi stojí 23 500 000 korun o velikosti 257 metrů čtverečních. Součástí bytu je soukromý výtah, kompletní vybavení různými spotřebiči a ve dvoře je uzavřené dětské hřiště.

Luxus i za devět milionů

Developeři, kteří se specializují na běžnou klientelu, nabízejí nejdražší byty kolem devíti milionů korun. Samozřejmě základem je veliká terasa, luxusní výhled a atraktivní pražská lokalita.

EKOSPOL se specializuje především na výstavbu a prodej levných cenově dostupných bytů v Praze. Naše nejdražší byty proto stojí nejčastěji okolo 4–4,5 milionu Kč včetně DPH a zpravidla jde o byty v posledních podlažích s velkými terasami a krásným výhledem. Aktuálně máme v nabídce jedinou výjimku – byt č. A603 v projektu Výhledy Barrandov, který má výměru 115 m2 + terasu 114 m2 a stojí 9 193 500 Kč včetně DPH. Bude z něj nádherný výhled na Prokopské údolí a panorama Prahy,“ říká Milan Jankovský z Ekospolu.

Central Group svůj nejdražší byt také prodává za více než devět milionů korun. Nachází se ve 20. patře rezidence Rezidence Prague Towers a podlahová plocha tvoří 119 metrů čtverečních. Za tuto cenu získáte tři koupelny, čtyři pokoje a velikou terasu, na kterou je přístup v podstatě z celého bytu.

Anketa: Klesnou ještě ceny nemovitostí?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Luxusní byty v Praze od 125 milionů do 23,5 milionu korun”

 1. Martin Vorel napsal:

  Ceny neklesají všude

  Myslím, že ceny neklesají všude. Například tento byt na Pražském Pohořelci stojí 34 000 000. To mi přijde teda fakt přemrštěné. I když to místo je skvělé..
  Viz http://www.ke­plerova10.cz/cs/by­ty/ap-06–7

 2. Martin napsal:

  Hradčany

  Obecně se mi v této vysoké cenové hladině více líbí byty ve staré zástavbě. Například něco jako toto: http://www.ke­plerova10.cz/cs/fo­togalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *