EUR 24.710

USD 23.709

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 14.2 %

EUR 24.710

USD 23.709

Text: Petr Zámečník

14. 12. 2017

0 komentářů

Rekonstrukce bez starostí s Půjčkou ProBydlení

 

Ať už dlouho plánujete přestavbu, nebo si jen pohráváte s myšlenkou drobných úprav, nyní je ta pravá chvíle se rozhodnout. Starosti s financováním celé rekonstrukce vyřešíte jednoduše díky Půjčce ProBydlení od Wüstenrotu.    


Jedná se o překlenovací úvěr ze stavebního spoření, který se přizpůsobí vašim finančním možnostem a který lze využít k pokrytí výdajů na vybavení celé domácnosti i modernizaci bydlení. „Finanční prostředky mohou klienti navíc využít například na altán, bazén, garáž, terasu nebo na administrativní náklady spojené s bydlením,“ uvádí David Krček, produktový manažer stavební spořitelny Wüstenrot.
Úvěr lze využít na financování úhrady za převod družstevního podílu nebo za převod podílu právnické osobě, pokud se žadatel o úvěr (nebo osoba blízká) stane nájemcem bytu. Až 30 % z celkové výše úvěru je možné použít na rekonstrukci či modernizaci bytu.

Příspěvek státu, úspora na daních a volitelná doba splatnosti

Vhodným způsobem, jak se na jakékoli rekonstrukce a úpravy bytu připravit, je uzavřít stavební spoření. Ke smlouvě o stavebním spoření, ke které je sjednána Půjčka ProBydlení, můžete za řádné finanční úložky (20 000 za rok) získat státní podporu až 2000 korun ročně. Úroky zaplacené z úvěru lze navíc odečíst z daňového základu, což je oproti klasickému spotřebitelskému úvěru velmi výhodné. „Výše úvěru bez zajištění může činit až jeden milion korun, v případě družstevního bydlení dokonce 1,5 milionu korun,“ doplňuje Krček.
Doba splatnosti je volitelně nastavitelná, od její délky se pak odvíjí výše měsíční splátky. Můžete-li si dovolit nižší splátky, využijte dobu splatnosti 14, 18 a 22 let. Snese-li váš rodinný rozpočet vyšší splátku, je tu rychlejší varianta na 6 nebo 8 let. Do konce roku navíc neplatíte poplatek za uzavření smlouvy a vyjádření, zda byla vaše žádost o úvěr schválena, obdržíte do 24 hodin.

Vyhrajte rekonstrukci zdarma

Ke svému 25. výročí na českém trhu si stavební spořitelna Wüstenrot pro stávající i nové zákazníky připravila soutěž s Půjčkou ProBydlení o půl milionu. Ti z vás, kteří se do konce roku při realizaci úprav současného bydlení rozhodnou využít výhodných podmínek, budou zařazeni do slosování o dvakrát 250 000 korun.

INSPIRACE: Nová kuchyň s Půjčkou ProBydlení

Plánovaná cena rekonstrukce je 200 000 korun.

  • Doba splatnosti: 6 let.
  • Roční úroková sazba: 4,89 % p. a.
  • Měsíční splátka: 3 334 Kč
  • Celkem zaplaceno: 238 876 Kč

Zdarma je uzavření smlouvy o stavebním spoření, zpracování a poskytnutí úvěru, stejně jako vedení úvěru v PÚ tarifu OF-P.
Úvěrová kalkulačka Půjčky ProBydlení a podrobnosti o soutěži jsou k dispozici na www.wustenrot.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%5.33 Aktuální výše Hypoindexu

2.4%

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%
Historie vývoje


Související články

Propad poskytnutých hypoték v dubnu citelně zesílil

Hypoteční trh v dubnu výrazně zpomalil. Objem poskytnutých hypoték oproti březnu propadl podle České bankovní asociace (ČBA) zhruba o 40 %, a to jak z pohledu objemu, tak počtu poskytnutých hypoték. Banky a stavební spořitelny poskytly domácnostem hypotéky v celkovém objemu 17,5 mld. Kč, zatímco v březnu činil objem přes 30 mld. Kč.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Nejedna otázka kolem stavebního spoření – 2. část

Jedině pro rok 2022 jedna z bank zdvojnásobuje úrokovou sazbu z vkladů na stavebním spoření. Namísto 1, 5 % klient první rok šestiletého spoření dostane 3 %. Úrokové sazby se pohybují kolem 1% úrovně. Stavební spořitelny v reklamě rády uvádějí celkový výnos, který zahrnuje i státní podporu. Aktuálně také mizí 1% poplatky za založení stavebního spoření.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

24. 02. 2022

Stavební spoření a zádrhel v podobě inflace

Chcete spořit? Máme řešení. Potřebujete úvěr k řešení bytových potřeb? Není problém. Pro úvěrově bonitní zařídíme. Stavební spoření, často označované jako „stavebko“ se stalo oblíbeným produktem, nejen na poli spoření. Bezpečné spoření? Ano, i to tento bankovní produkt z pohledu zákonného pojištění vkladů umožňuje. O reálných výnosech šestiletého spoření ovšem v realitě rozhoduje budoucí inflace.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

21. 02. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.