Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Vysazené dveře, odmontované kohoutky. Co dělat, když se předávající bytu zbláznil

Monika Lukešová

O příběhu Karolíny z Prahy už jsme psali minulý týden. Vyprávění skončilo ve chvíli, kdy nakonec majitel bytu otevřel a slíbil, že se odstěhuje. Vypadalo to, že je vyhráno, ale ještě nebylo.

Když jsme vešli do bytu, všimli jsme si, že jsou vysazené dveře do jednoho pokoje. Majitel nám řekl, že se mu líbí, takže si je vezme,“ vzpomíná Karolína. Její přítel zakročil a řekl, že tohle je přeci součást kupovaného bytu a dveře si prostě vzít nemůže, ať se mu líbí sebevíc. Do toho přišel realitní makléř, který se omlouval, že prý měl jinou důležitou schůzku. Nakonec se podařilo majitele bytu přemluvit, aby si dveře nebral. Realitní makléř už do toho moc nemluvil a prý vypadal, že už tenhle prodej chce mít za sebou.

První díl příběhu:

Příběh čtenářky: Co když v den převzetí bytu majitel neotvírá

 

Dveře tedy zůstaly, ale kohoutky ne

Makléř měl připravené formuláře na zaznamenání elektřiny, vody a plynu. Vše se bez problémů vyplnilo a podepsalo, jak novými, tak i starým majitelem bytu. Jenže někdo musí zařídit přehlášení všech energií. Realitní makléř říkal, že to dělá tak, že novému majiteli dá ten starý plnou moc a on si to všechno oběhá. Karolína souhlasila, bývalý majitel bytu samozřejmě nikoli.

Realitní makléř už vypadal velice zoufale. Naštěstí jsem majiteli v klidu vysvětlila, že si tím ušetří práci. Ptal se mě, jestli to pomůže jen mně, nebo i makléři. Říkala jsem, že je to pro mě a ne pro něj. Pak tu plnou moc bez problémů podepsal. Nevím, co se mezi nimi stalo, protože dřív spolu vycházeli úplně bez problémů,“ říká Karolína.

Zdálo se, že je vše v pořádku. Realitní makléř odešel a nechal tam nové i staré majitele, ať si zbytek nějak vyřeší. Najednou však starý majitel začal shánět po šroubováku a šel si odmontovat všechny pákové baterie a prkýnko na záchodě.

Bylo půl deváté večer a v bytě nebylo jak si umýt ruce. Neměla jsem sílu se s ním hádat. Přišlo mi, že byt prodal za méně, než původně plánoval, tak si prostě chtěl vzít co nejvíc věcí. Volala jsem tedy příteli, který mezi tím jel pro naše věci, aby cestou někde koupil alespoň jednu pákovou baterii, abychom se jak měli umýt.

Nezaplacený účet

Karolína tedy čekala s majitelem bytu na přítele, až se vrátí s jejich věcmi. Začali si povídat a on si stěžoval na realitního makléře atd. Nakonec se Karolíně svěřil, že má nezaplacený dluh u dodavatele elektrické energie a neví, jak to má zaplatit. „Ačkoli byl Rus, mluvil česky celkem dobře, tak mě překvapilo, že to neumí. Zeptala jsem se ho, co má za banku a nakonec jsme to přes jeho internetové bankovnictví zaplatili. Byla jsem ráda, že se to vyřešilo a že máme podepsanou bezdlužnost nemovitosti,“ svěřuje se Karolína.

Pak už vše konečně šlo jak má. Mladý pár si všechny věci převezl do svého nového bytu, majitel odešel a konečně byly všechny peripetie u konce. Během dalšího měsíce se Karolína dozvěděla, že bývalý majitel bytu nezaplatil jeden nájem. Dluh Karolína naštěstí platit nemusela, protože je vázán na majitele, nikoli na bytovou jednotku.

Stalo se něco podobného i vám? Napište nám na redakce@hypoindex.cz.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Vysazené dveře, odmontované kohoutky. Co dělat, když se předávající bytu zbláznil”

  1. Občan napsal:

    Majitel a nezaplatil nájem?!?

    Během dalšího měsíce se Karolína dozvěděla, že bývalý majitel bytu nezaplatil jeden nájem. Dluh Karolína naštěstí platit nemusela, protože je vázán na majitele, nikoli na bytovou jednotku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *