Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Andrej Babiš kritizoval dobu výstavby silnic. ŘSD se změní na akciovku

Premiér Andrej Babiš (ANO) zkritizoval délku výstavby silnic a dálnic v České republice. „Výstavba trvá neuvěřitelně dlouho,“ uvedl. Ministr dopravy Vladimír Kremlík plánuje změnu Ředitelství silnic a dálnic z příspěvkové organizace na akciovou společnost.

Andrej Babiš uvedl i několik příkladů dlouhotrvajících staveb: „Nedávno jsem mluvil s paní starostkou Bíliny o obchvatu města a nyní se dozvídám, že má být hotový za neuvěřitelných deset let, EIA [posudek vlivu na životní prostředí – pozn. red.] je přitom již z roku 2011 a už je rok 2019. U rozšíření silnice z Mostu do Litvínova je EIA z roku 2000 a termín dokončení je rok 2029.“

Obdobné termíny jsou i u výstavby dálnic. „Průměrná doba výstavby jedné dálnice je v zemi 13 let. Velemínem před stavbou dálnice D8 přes České středohoří jezdilo 15 tisíc aut denně, ale stavba dálnice z Prahy do Německa trvala 32 let,“ doplnil Andrej Babiš.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) by se též mělo transformovat na akciovou společnost. O tom se hovoří již několik let. První kroky k transformaci příspěvkové organizace by vláda měla schválit dnes.

Zdroj: iDNES.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *