Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Bankovní domy provádějí čistku svých realit

České banky se rozhodly s koncem roku provést inventuru svých realit a nepotřebné prodávají. Do nabídky realitních kanceláří se dostávají menší budovy v regionech i lukrativní nemovitosti. Komerční banka například zvažuje prodej centrály Na Příkopě.  

„Velké banky v posledních letech již úspěšně odprodaly více nežli sto nemovitostí po celé České republice,“ uvedla Zdeňka Klapalová, ředitelka poradenské společnosti Knight Frank. Jedno z největších realitních portfolií má Česká spořitelna, která v posledních pěti letech prodala čtyřicet domů. „Naším cílem je mít pobočky tam, kde je klienti opravdu využijí,“ sdělila Veronika Exnerová z tiskového centra spořitelny. Nemovitostí se zbavuje i ČSOB. „V rámci nastaveného procesu optimalizace banka letos prodala čtyři nemovitosti, v loňském roce to byly tři nemovitosti,“ sdělila mluvčí banky Pavla Hávová.

Klienti bank využívají stále častěji internet. Podíl kamenných poboček se bude velmi pravděpodobně postupně snižovat ve prospěch on-line prodeje, ale v dohledné budoucnosti určitě nezmizí,“ poznamenal mluvčí tuzemské UniCredit Bank Petr Plocek.

O nemovitosti bank je zájem. „O objekty na náměstích a hlavních třídách se ucházejí místní investoři, pro které mohou mít i hodnotu zvláštní obliby. Chtějí vlastnit bankovní dům na náměstí a návratnost investice pro ně není jediné kritérium,“ dodala šéfka Knight Frank.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *