Pátek 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Brzdou výstavby projektů jsou vlastní klienti developerů

Developeři stále častěji narážení na odpor vlastních klientů. Některým klientům, kteří si zakoupili byty v dokončených etapách, se například nelíbí narušení krajinného rázu výstavbou budov v dalších etapách.  Přehlížet názor veřejnosti se developerům nevyplácí.  

„Stává se nám to pravidelně u většiny projektů, přestože všechny klienty o výstavbě dalších etap informujeme, a to i v kupní smlouvě. Konkrétně jsme se s tímto přístupem setkali například u našeho velkého projektu Boloňská, kde klienti blokovali výstavbu poslední etapy,“ popisuje šéf Ekospolu Evžen Korec. Zdržení znamená prodražení projektu.

Důležitost diskuze si uvědomují i další společnosti. „Musíme komunikovat s veřejností, bez toho to nejde,“ sdělil šéf KKCG Real Estate Petr Pujman.

„Jedinou cestou pro developery je nestavět projekty na etapy, a budovat vše najednou,“ tvrdí Ondřej Buršík, obchodní ředitel Metrostavu. To je však pro developery značně finančně náročné. Rozfázováním projektů do etap získávají developeři peníze na výstavbu dalších etap postupně z prodeje předchozích.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *