Úterý 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Češi chtějí bydlet luxusně

Luxusní byty v Praze lze stále koupit levněji než v západní Evropě. Pro další výstavbu luxusních bytů za desítky i stovky milionů korun není ale dostatek prostoru, ceny porostou. Čechům to nevadí, o luxusní byty mají stále větší zájem.

Dosud se o luxusní nemovitosti zajímali především cizinci, nyní je situace opačná, zájem projevují zejména Češi a Slováci. „Dříve dominovali českému trhu s luxusními nemovitostmi zahraniční kupci, kteří oceňovali vysoký nadstandard a akceptovali vysoké ceny,“ říká analytik firmy Lexxus Norton Ondřej Diblík. Zájemci o exkluzivní bydlení vyhledávají vlastní střešní bazén, recepci, fitness centrum či saunu. Ceny v mnoha projektech neklesnou pod 100 tisíc korun.

Nedostatek volných prostor v centru města řeší developeři rekonstrukcí. „Vzhledem k tomuto nedostatku volných parcel v historické zástavbě se na místě spíše rekonstruují již stávající budovy,“ Vysvětluje Marianna Krausová z Lexxus Norton

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Češi chtějí bydlet luxusně”

  1. Gauner napsal:

    Lidi jsou naprosto hloupí

    Víc než polovina má úvěr.Další půjčky.80% lidí žijí z půjček a myslí si, že žijí luxusně.Až to krachne a že to krachne, budou… Chamtivost a závist nemá mezí.A na nich se krásně profituje!Stáhnou ke dnu naprosto všechny.S tím se počítá!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *