Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Češi jsou ochotni do svých chalup a chat investovat až 30 tisíc ročně

Vlastnit chatu je v České republice víc a víc populární. Podle průzkumu Poštovní spořitelny chatu nebo chalupu vlastní průměrně každý pátý Čech a každý třetí obyvatel Prahy. Češi se nebojí se do nemovitosti investovat až 30 tisíc korun a 64% z nich má své chaty a chalupy pojištěné. 

Každý pátý Čech vlastní chatou nebo chalupou. Nejvíce chalupářů je ale v Praze, kde jí disponuje každý třetí obyvatel. „Je přirozené, že rodiny hledají smysluplné trávení volného času a zároveň nechtějí každý víkend vynakládat vysoké částky. Mnozí navíc své rekreační objekty přetváří na trvalé bydliště, nebo si chaty za tímto účelem rovnou pořizují,“ vyjádřil se k fenoménu ředitel Segmentu Poštovní spořitelny Přemysl Hanzelka. Nejvíce chalupářů je ve věkové skupině nad 50 let a nejméně naopak ve skupině 18 až 25 let.

Majitelé chat a chalup jsou ochotni na jejich provoz dát až 30 tisíc korun ročně, průměrná investice se ale pohybuje od 10 tisíc do 20 tisíc za rok. V 64 procentech majitelé své nemovitosti pojistili a ve 42 procentech hodnota nemovitosti odpovídá i výši pojistné částky. Majitelé nezapomínají ani na bezpečnostní opatření, 13 procent chatařů investovalo do bezpečnostních oken a dveří a téměř 15 procent chat je chráněno alarmem.

Ceny chat se kvůli jejich rostoucí popularitě rychleji pohybují směrem vzhůru. „Průměrná cena nemovitosti k rekreaci na některých místech v České republice již překročila částku dvou milionů korun,“ informovala tisková mluvčí Hypoteční banky Andrea Vokálová.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *