Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Češi si spoří u stavebních spořitelen převážně na rekonstrukce

Průzkum NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu ukázal, že téměř polovina respondentů, kteří mají stavební spoření, spoří na rekonstrukci svého bytu či domu. Další čtvrtina by našetřené peníze investovala do koupě nové nemovitosti.

„V závislosti na doporučeních České národní banky je nutné, aby lidé měli našetřeno, pokud si chtějí půjčit na pořízení vlastní nemovitosti. A přesně na tomto principu fungují stavební spořitelny, které jsou ideální volbou pro všechny, kteří zrovna řeší své bydlení,“ říká Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Rekonstrukci svého bytu či domu by zvolilo 47 procent dotázaných a 24 procent dotázaných by využilo peníze jako základ pro koupi nové nemovitosti. „Většina Čechů považuje za přirozené bydlet ve vlastním, bydlení v podnájmu je pro velkou část z nich pouze přechodné řešení na omezenou dobu. Aby si ale lidé mohli dovolit koupit vlastní byt či dům, je důležité začít včas šetřit. Ideálním způsobem může být právě stavební spoření,“ uzavírá Lenka Molnárová.

Stavební spoření využívá v současné době každý druhý Čech. 79 procent z nich považuje za jednu z hlavních výhod stavebního spoření usnadnění přístupu k vlastnímu bydlení a 89 procent lidí oceňuje také státní příspěvek.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisen stavební spořitelny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *