Pátek 05. června. Svátek má Dobroslav.

Češi si stále více půjčují, hlavně na bydlení

Stále větší počet lidí si bere půjčky, k polovině roku Češi dlužili bankám a finančním institucím 1,5 bilionu korun, tedy o 126,4 miliard korun více než tomu bylo rok předtím. Půjčují si zejména na bydlení. I přes nárůst počtu dlužníků se nezvyšuje podíl ohroženého dluhu na jeho objemu.

„Výsledky našich statistik potvrdily trend posledního období, kdy se nadále zvyšuje počet lidí zejména s úvěrem na bydlení a snižuje se jeho průměrná částka. Tyto výsledky na jedné straně potvrzují rostoucí zájem zejména o hypoteční úvěry a na druhé straně ukazují, že se lidé zadlužují zodpovědněji a pečlivěji zvažují, jak vysokou částku úvěru si mohou dovolit,“ sdělila Zuzana Pečená, ředitelka společnosti CBCB – Czech Banking Credit Bureau.

„Pozitivní trend v oblasti zodpovědného zadlužování se projevuje také na významně rostoucím počtu klientů, kteří si kontrolují aktuální stav svých závazků on-line prostřednictvím nového portálu www.kolikmam.cz, kdy se k datu 2. 9. 2014 zaregistrovalo již 2725 uživatelů, kteří si celkem zakoupili 1188 úvěrových zpráv,“ uvedl Jiří Rajl, ředitel sdružení CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau.

Zdroj: Tisková zpráva Czech Banking Credit Bureau

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *