Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Česká spořitelna zdražuje hypotéky

Česká spořitelna se přes rostoucí zájem o hypotéky rozhodla s platností od 17. září zvýšit úrokové sazby hypoték všech fixací. Hypotéky s fixací na jeden až pět let zdraží o 0,2 procentního bodu, delší fixace pak o něco méně.

Úroková sazba hypotéky s fixací na jeden a dva roky vzroste na 4,19 procenta a na tři a čtyři roky na 3,19 procenta. Pětiletá fixace přes navýšení o 0,2 procenta zůstává pod tříprocentní hranicí (2,89 procenta).

Hypotéky s fixací na osm let se prodraží o 0,15 procentního bodu na 2,94 procenta a fixace na 10, 15 a 20 let o 0,1 procentního bodu. Desetileté fixace budou začínat na 2,99 procenta, patnáctileté na 3,19 procenta a dvacetileté na 3,59 procent.

„Postupná regulační opatření České národní banky a rostoucí úrokové sazby mají klíčový vliv na nejistotu mezi klienty, kteří si díky tomu oblíbili hypotéky s dlouhými fixacemi úrokových sazeb. S blížící se platností nových pravidel vnímáme rostoucí zájem o hypotéky, o které během srpna oproti červenci vzrostl zájem o téměř třetinu,“ říká Radek Vachulka, manažer hypoték České spořitelny a dodává: „Předpokládáme, že i přes mírné zvýšení úrokových sazeb ve druhé polovině září postupně zájem o hypotéky na poslední chvíli ještě vzroste.”

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *