Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Český Cimex koupil celé patro v mrakodrapu v Miami

Pražská realitní a hotelová firma Cimex miliardáře Petra Lukeše investovala v USA. Koupila celé patro nové dominanty v Miami, v mrakodrapu nesoucím jméno One Thousand Museum, který navrhla slavná architektka Zaha Hadid. 

Cimex v budově, která je se svými 215 metry nejvyšší budovou na Floridě, koupil celé 55 patro z celkových 62 pater. V přepočtu na koruny za patro společnost zaplatila přes 400 milionů korun. „Cimex investoval do penthousu v 55. patře, o rozloze zhruba 960 metrů čtverečních,“ řekl pro Lidovky.cz ředitel firmy Miroslav Kosnar.

Společnost projednávala smlouvu o odkoupení dvou oddílů, které jsou spojené do jednoho penthousu, projednávala již v roce 2015. „Cílem je luxusní penthouse dokončit, zařídit a podobně jako u ostatních rezidenčních investic připravit na prodej,“ dodal ředitel firmy Kosnar.

Luxusní mrakodrap se liší od ostatních na pobřeží svým tvarem a jméno dostal podle lokality, kde se nachází (Museum Park). „Budova byla zkolaudována v červenci 2019 a v průběhu srpna došlo k dokončení majetkových převodů dle předběžných smluv,“ doplnil Miroslav Kosnar

Budovy navržené Zahou Hadid by měly v budoucnu vyrůst i v Praze, architektka před svou náhlou smrtí  navrhla pro skupinu Penta základní podobu revitalizace okolí Masarykova nádraží.

Zdroj: LidovéNoviny.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *