EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

Text: Jana Zámečníková

09. 05. 2017

Čeští developeři se stěhují za hranice

 

České rezidenční developery již nebaví vyčkávat na povolení staveb v Praze. Příležitosti proto hledají za hranicemi. Láká je především Slovensko, Maďarsko či Rumunsko. 

Čeští rezidenční developeři hledají kvůli zdlouhavému procesu povolování a také nedostatku vhodných lokalit v Praze projekty v zahraničí,“ popisuje Zdeněk Špaček z realitněporadenské společnosti JK Advisory.

Slovensko se často stává první volbou rezidenčních developerů. „Slovensko má v tomto ohledu několik výhod. Je nám kulturně blízké, jedná se také o poměrně malý trh, který až tolik neláká velké investory ze Západu,“ vysvětluje Alexander Rafajlovič, partner v investičním týmu realitně poradenskéspolečnosti Cushman & Wakefield.

Kromě Slovenska však lákají developery i další země. „Chceme se soustředit na čtyři země, které jsou pro nás klíčové, a těmi jsou Německo, Maďarsko, Polsko a Slovensko. Prostor k největšímu rozvoji vidíme v Polsku a velmi věříme také Maďarsku,“ popisuje ředitel CPI Martin Němeček. Do Polska míří také společnost JRD či Penta, která hodlá investovat více než miliardu korun do výstavby kanceláří ve Varšavě.

Zdroj: iHNed.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Eva Hingarová: Hypotéky budou zdražovat, dostupnost bydlení ale ovlivní i ceny energií

Vyšší hypoteční sazby zatím dostupnost bydlení tolik nezhoršily. „Nesmíme ale zapomínat také na růst cen energií, potravin, služeb či stále rostoucích cen bytů,“ říká v rozhovoru Eva Hingarová, Head of Finance SFG holding a.s. s tím, že se i díky těmto nákladům může vlastní bydlení stát nedostupné i pro střední třídu.

Text: Jana Zámečníková

Foto: SFG holding a.s.

03. 11. 2021

byty - dům - novostavba

Nové byty jsou téměř vyprodané, zdražování opět zrychluje

Developeři nemají téměř co prodávat. Nabídka nových bytů v Praze se propadla na historické minimum. Zdražování bytů opět zrychlilo. Nové byty s cenou pod 100 000 korun za metr čtvereční navíc již téměř vymizely. Vyplývá to z analýzy společností Skanska, Trigema a Central Group.

Text: Jana Zámečníková

Foto: sxc.hu

27. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.