Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

ČEZ prodá byty na sídlišti v Písnici CIB Group, i když tendr nevyhrála

Byty v Písnici prodá ČEZ Office Rent Prachatice (ORP) ze skupiny CIB Group, která podala druhou nejvyšší nabídku. Vítěz tendru, společnost Kennial, od koupě ustoupila kvůli žalobám nájemníků a údajné právní vadě soutěže.

Po uhrazení kupní ceny ve výši 1,276 miliardy korun, podepíše Office Rent Prachatice s ČEZ kupní smlouvu.

„Jakmile bude kupní cena uhrazena, podepíšou spolu společnost ČEZ a ORP kupní smlouvu. Poté bude firma CIB Group zapsána do katastru nemovitostí jako nový vlastník,“ uvedl tiskový mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Výběrové řízení na koupi více než 700 bytů od ČEZ vyhrála firma Kennial. Ta patří do skupiny ARCA Capital podnikatele Pavola Krúpy. Firma ale od koupě odstoupila a jako důvod uvedla žalobu nájemníků na určení vlastnictví a právní vady tendru. ČEZ pak nabídla byty ORP. Ta zájem potvrdila.

Soubor panelových domů se 36 vchody tvoří větší část sídliště nedaleko budoucí stanice metra D Písnice. Panelové domy byly postaveny v letech 1987 až 1990 a jsou po částečné rekonstrukci.

Minulý týden starosta městské části Libuš, pod kterou Písnice spadá, Jiří Koubek řekl, že radnice o koupi bytů usilovat nebude. Do prodeje byl zařazen také jeden bytový dům v Bělocerkevské ulici v Praze 10. Sdružení nájemníků, kteří chtějí, aby jim ČEZ byty prodal byty jednotlivě, podalo žalobu.

Zdroj: ČTK

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *