Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Chtěli rodinný domek. Díky developerům nyní nemají kde bydlet

Soudní pře developerů Hasan & Sons a ZR Group postihla majitele několika rodinných domků v Holasicích jižně od Brna. Původní partneři se rozhádali a jeden z nich zablokoval převod nemovitostí do katastru. Majitelé takřka hotových domů jsou nyní v pozici rukojmích, než skončí soud.

Firma Hasan & Sons používá lidi jako rukojmí, aby nás dostala, kam potřebuje. Zažalovali nás a na katastru nechali umístit plombu ve chvíli, kdy jsme chtěli začít domy převádět na jejich nové majitele. Lidé mají předjednané hypotéky, ale pokud je tam vyznačený spor, banka peníze prostě nepustí,“ poznamenal prokurista brněnské společnosti ZR Group Roman Klimus.

Právní zástupce pražské firmy Hasans & Sons Andrej Vacík to ale vidí jinak. „Dluží nám peníze za koupi projektu, který jsme jim prodali. Snažili jsme se s nimi dohodnout, ale nepovedlo se. Tohle je až ta poslední pojistka,“ uvedl Vacík. „Pro nás je věc zcela jasná. Prodali jsme jim část závodu i s pozemky za 85 milionů korun, nedoplatili nám 16 milionů, takže jsme se rozhodli odstoupit od smlouvy,“ zdůvodnil postup firmy.

Soud by měl obchodní spor mezi oběma firmami dořešit v říjnu letošního roku. Obě strany se však mohou proti rozhodnutí odvolávat, takže nikdo neví, zda-li bude spor pokračovat i nadále.

Zdroj: iDNes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *