Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

ČSÚ: V květnu se začalo stavět o 30 % bytů více než před rokem

I přestože se v květnu meziročně stavební výroba reálně nezměnila, se zohledněním menšího počtu pracovních dnů i tak rostla o 1,6 procenta. Lépe se dařilo novostavbě bytů, která se zvýšila o 30 procent oproti loňskému květnu, stavět se začalo 2 449 bytů. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu.

„Květen po delší době přinesl lepší čísla v bytové výstavbě. Nárůst počtu nově stavěných bytů nejspíše odráží start několika málo nových bytových projektů. Možná je pomalu jeden z prvních signálů obratu ve výstavbě nových bytů, který stojí zato ocenit, ale rozhodně ne přecenit,“ uvedl Petr Dufek z ČSOB.

„Situace se však liší i napříč Českou republikou. V Praze je zřetelně stabilizovanější než ve zbytku země a v rezidenčním developmentu se projevuje pozitivní vliv nízkých úroků u hypoték a pokračující zájem lidí o pořízení vlastního bydlení. To však na otočení trendu v celém odvětví nestačí. Je proto pozitivní, že jej stát začal na začátku letošního roku masivněji podporovat veřejnými investicemi. Je však potřeba v tomto nastoupeném trendu ještě minimálně rok či dva setrvat,“ uvedl Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.

Výhled stavebnictví zatím poslední čísla nemění. Po silném úvodu roku přijdou na řadě slabší měsíce, které udrží celé odvětví v blízkosti nuly,“ dodává Petr Dufek.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *