Pondělí 20. května. Svátek má Zbyšek.

Dočkáme se územního plánu pro Prahu a Brno?

24.03.2017

Praze i Brnu se krátí čas na vypracování nového územního plánu. Stihnout by ho měly do konce roku 2020, jinak hrozí zastavení výstavby. Města žádají o prodloužení termínu, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová s tím však nesouhlasí.  

„Samotné vytvoření plánu není tak složitá věc, ale časově náročné jsou ty práce kolem. Vstupuje do toho velké množství aktérů, vlastníci pozemků, investoři, úřady a instituce a dohlížejí na dodržování zákonů. Nelze předvídat, jak se k návrhům vyjádří,“ uvedl náměstek brněnského primátora Martin Ander. Podle něj potrvá vypracování nového plánu zhruba pět let, termín roku 2020 je proto nereálný.

„Všech 6500 měst a obcí včetně Prahy a Brna vědělo, že musí být do konce roku 2020 aktualizovaný územní plán. Nejde, aby město něco nestíhalo a změnil se kvůli tomu zákon. Pokud někdo něco nestíhá, má učinit veškeré kroky, aby to stihl,“ zdůraznila Karla Šlechtová.

Pokud by se nepodařilo územní plány schválit, zastavila by se po roce 2020 výstavba. „Dopady by byly katastrofální a obě města by se vrátila do doby o mnoho let dříve. Je to velmi nešťastné, ale obě města a všechna jejich politická vedení 14 let o termínu věděla,“ řekla ministryně.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × five =