Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Fincentrum chce zavést povinnou lhůtu před koncem fixace hypotéky

20.03.2012

Banky často své klienty při refinancování hypotéky informují o nové sazbě pozdě. Jednoduché doplnění legislativy, o které Fincentrum požádalo Legislativní odbor Ministerstva financí ČR, by mohlo postavení spotřebitele významně posílit.

Nízká míra využití možnosti refinancovat hypoteční úvěr na konci období fixace je dána především nedostatkem času pro jednání s jinými bankami. Informaci o konci fixace úrokové sazby a o nových podmínkách úvěru na další období získávají spotřebitelé pozdě. Mezi jednotlivými bankami jsou přitom v tomto ohledu významné rozdíly. Slušné banky tak doplácejí na ty chamtivé, “ uvádí Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Věřím, že velmi jednoduchá úprava domácí legislativy pomůže spotřebitelům včas reagovat na změny trhu i na bankou navržené úpravy podmínek úvěru. Zlepšení možností refinancovat úvěr na bydlení přispívá ke snížení dluhové zátěže spotřebitelů a pomůže vyhnout se většinou nemístným poplatkům za předčasné splacení úvěru,“ doplňuje Petr Stuchlík.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Fincentrum

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Fincentrum chce zavést povinnou lhůtu před koncem fixace hypotéky”

  1. Ombucman napsal:

    Aspoň někdo bojuje za obyčejné klienty!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *