EUR 25.330

USD 23.428

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.330

USD 23.428

Hypoteční banka mění logo – bude působit pod značkou ČSOB Hypoteční banka

 

Hypoteční banka, jeden z největších poskytovatelů hypotečních úvěrů na českém trhu, mění název na ČSOB Hypoteční banka. Vizuální změna završuje proces jejího začleňování do finanční skupiny pod zastřešující značku ČSOB. Pro klienty, kteří mohou již delší dobu řešit financování svého bydlení na jakékoliv pobočce ČSOB, spolu s dalšími finančními službami, se nic nemění. Naopak můžou benefitovat z ještě silnějšího partnera v rámci celé skupiny ČSOB.

Loading 

„Cílem naší dlouhodobé strategie je zdůraznit, že skupina ČSOB je expertem na finanční služby a řešení a vše spojit pod jednu silnou značku. ČSOB dlouhodobě financuje největší část trhu s bydlením a umíme pomoci i s naprosto unikátními kontrakty. Pro klienty jsme k dispozici fyzicky a zároveň přinášíme unikátní inovace. Směřujeme k plně digitální hypotéce – naši klienti nedávno jako první na trhu podepsali hypotéky a zástavní smlouvy nejvyšší úrovní elektronického podpisu,“ vysvětluje Martin Vašek, generální ředitel a předseda představenstva ČSOB Hypoteční banky.

Název se mění od 19. února 2024 a nemá na stávající klienty žádný vliv. Veškeré smlouvy zůstávají nadále v platnosti a nemusejí být nově  podepisovány nebo jakkoli upravovány. Stejná zůstává i Hypoteční zóna, což je internetové bankovnictví pro hypotéky. Do Hypoteční zóny lze jednoduše vstupovat z aplikace ČSOB Smart nebo webu.

Změna nemá dopad ani na vnitřní fungování banky a zaměstnance, protože integrace do skupiny ČSOB se uskutečnila v minulých letech. Kontaktní místa a pobočky ČSOB Hypoteční banky čeká postupný redesign na modrý vzhled s aktuálním logem (viz obrázek výše) z původní zelené podoby.

ČSOB Hypoteční banka má aktuálně více než 330 tisíc klientů. Celkový objem portfolia hypotečních úvěrů loni stoupl v ČSOB Hypoteční bance na 389 miliard korun.

Hypoteční banka byla původně založena v roce 1991 v Hradci Králové jako univerzální banka regionálního charakteru. V říjnu 1995 získala jako první z tuzemských bank licenci na vydávání hypotečních zástavních listů. V roce 2000 se stala jejím novým majoritním akcionářem ČSOB, která je od roku 2009 jediným akcionářem Hypoteční banky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Nastala optimální doba pro nákup nemovitosti, ceny zase půjdou nahoru

Pokud někdo vyčkával s pořízením vlastního bydlení na lepší časy, tak ty právě nastávají. Shodují se na tom odborníci z realitní i hypoteční branže. A doporučují nákup nemovitosti, byť za cenu dražší hypotéky, neodkládat. Kdo naopak uvažuje o prodeji, vyplatí se mu ještě vyčkat.

Text: redakce hypoindex.cz

01. 03. 2024

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *